Sağlık Çalışanlarına Verilen Sözler Tutulmadı

Sağlık Çalışanlarına Verilen Sözler Tutulmadı

KamuAjans.Com –Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, resmi hesabından açıklamalarda bulundu. Sağlık çalışanlarına verilen sözlerin tutulmadığına dikkat çeken Kahveci ''Tavandan Ek Ödeme Denildi, Yavandan Ek Ödeme Oldu'' açıklaması yaptı.

Kayıpların telafisi olması gereken tavandan ödemeler ile ilgili düzenlemenin hayal kırıklığı yarattığını kahraman sağlık çalışanlarımız aldıkları ücretleri sosyal medyadan ifade ederek dile getiriyorlar.

Ne verilen vaatlerin ne de sağlık çalışanı şu kadar alacak diye yaygara koparanların söyledikleri rakamların hiçbirinin cüzdana yansıyanla alakası yok.

Bu ödemelerdeki usul ve esaslar ile idarecilerin yaptığı değerlendirmeler çalışanların emeğinin yok edilmesine neden oldu.

Tavandan ek ödeme olacak denilirken ele geçene bakınca yavandan bir ek ödeme olduğu ortaya çıkmıştır.

Adaletsizliğinden tutunda, çalışanın huzurunu bozmasına kadar her şeyiyle eski tas eski hamam dedirtmiştir.

Bu konu ile ilgili başvurumuzu yaptık. Sayın Bakana da açık bir mektup yazdım. Sağlık çalışanlarının verdiği mücadelenin değerini belirleyecek bir ücret yoktur ama alın terleri, emekleri yok sayılamaz. Verilen sözlerin icraatla örtüşmemesi kabul edilemez.

Bu düzen değişmeli, bu yanlıştan dönülmelidir.

Biz çalışanın hakkı demeye her platformda ısrarla devam edeceğiz. Mücadeleden bir an bile geri durmayacağız. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.