Sağlık Çalışanları İçin Sistem Adalet Dağıtmıyor

Sağlık Çalışanları İçin Sistem Adalet Dağıtmıyor

Sağlık çalışanlarının sorunlarını konuşmasında dile getiren Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, özellikle döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizliğe değindi.

Sistemin sürüncemede bırakılmasına tepki gösteren Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, kamuda en büyük haksızlığın döner sermaye üzerinden sağlık çalışanlarına yapıldığını söyledi.

Öğretmenlerin veya polislerin çalıştığı iller farklı olmasına rağmen dereceleri, öğretim durumları aynı ise aldıkları ücrette bir fark olmadığını kaydeden Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Bırakın farklı illeri aynı il içerisinde aynı şartlarda çalışmalarına rağmen farklı ücret alan binlerce sağlık çalışanı var” dedi.

Sağlık çalışanları için sistemin adalet dağıtmadığını aksine haksızlıklara yol açtığını söyleyen Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Herkes döner sermaye sisteminin adaletsiz olduğunun farkında ancak çözüm noktasında gerekenler yapılmıyor. Nimette de külfette de ortak olmalıyız, sağlık çalışanları olarak külfeti çekiyoruz ancak nimetten faydalanamıyoruz. Öğretmenlerin ek ders ödemesi genel bütçeden yapılıyorsa sağlık çalışanlarının da döner sermaye ücreti genel bütçeden karşılanmalı, hastanenin bütçesinden kesilmemeli” şeklinde konuştu. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.