Sağlık Bakanlığı: 190 bin işçi adına toplu iş sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

Sağlık Bakanlığı: 190 bin işçi adına toplu iş sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

Sağlık Bakanlığı: 190 bin işçi adına toplu iş sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

Sağlık Bakanlığı’nda çalışan 190 bin işçi adına toplu iş sözleşmesi imzalandı. Detaylar...

TÜHİS’te gerçekleşen imza töreninde toplu iş sözleşmesine Öz Sağlık İş adına Genel Başkanı Devlet Sert, Sağlık Bakanlığı adına Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İlkay Akçay, işveren sendika adına da TÜHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek, Genel Sekreter Yardımcıları Hasan Yılmaz ve Şerefettin Güler imza attı

Toplu iş sözleşmesi imza töreni sonrasında Sağlık Bakanlığı ve TÜHİS yetkililerine ayrı ayrı teşekkür eden Genel Başkan Devlet Sert, “Müzakere sürecinde işçinin kazanımlarını esas alan tutumlarından dolayı başta Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İlkay Akçay ve diğer Bakanlık yetkililerine, TÜHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek ve TÜHİS yetkililerine teşekkür ederim. 190 bin sağlık işçimizin aileleri ile birlikte dört gözle beklediği toplu iş sözleşmemizin bağıtlanmış olması, kamunun en büyük toplu iş sözleşmesi olması nedeniyle büyük önem arz etmektedir. Taraflara hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Düzenlenen imza törenine Sağlık Bakanlığı adına Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İlkay Akçayın yanı sıra Disiplin İşleri Daire Başkanı Ömer Ceylan, Hukuk ve Mevzuat Daire Başkanı Av. Erkan Çavuşoğlu, Diğer Hizmet Sınıfları Atama Daire Başkanı Mehmet Karadaş, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Onur Korkmaz, Kadro ve Terfi Daire Başkanı Ali Serinoğlu, Özlük İşleri Daire Başkanı Gökhan Aktürk, Mali Analiz Daire Başkanı Yusuf Kara ve Mali Hizmetler Uzmanı Tarık Parlak katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.