Önlisans Tıbbi Sekreterlerin Sorunları

Önlisans Tıbbi Sekreterlerin Sorunları

Dört Yıl Sağlık Meslek Lisesinin Tıbbi Sekreterlik Bölümünü Okuduk, 2 Yıl Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik Programını Bitirdik. İş alanı geniş olan Önlisans Tıbbi sekreterler Hastaneler, Halk sağlığı müdürlüğü, İl ve İlçe Sağlık müdürlükleridir.

İş alanı geniş olmasına rağmen atanamıyor.130 bin Önlisans Tıbbi sekreter kendi işini yapmayacaksa ne işi yapacak merak ediyoruz. Hastanelerde personel açığını kapatmak için sağlık işçisi alımında sadece Önlisans Tıbbi Sekreterlerin tercih edilmesi olursa ve alım fazla olursa işsiz kalmaz hizmette yürür.Sağlık işçisi Alımında yaş şartının esnetilmesi Evli çocuk sahibi Anne Babalar kendi ekmeğini kazanacak işini yapacaktır.

Önlisans Tıbbi sekreterlik hasta-doktor ve diğer personeller arasındaki iletişimi sağlayan bir kanaldır. Bu iletişimde kopukluk olduğunda sağlıkta şiddet olaylarının önüne geçmek imkânsız hale gelebilmektedir.

Hastanelerde personel açığını kapatmak için sağlık işçisi alımı olursa işsiz kalmaz hizmette yürür.Sağlık işçisi alımında Veri Girişi Kontrol İşletmeni alımı kapsamında sadece  Önlisans Tıbbi sekreterlerin tercih edilmesi bir nebze olsun mağduriyeti giderecek işsiz sağlıkçı kalmayacak.

Hastanelerde işin ehli olmayan kişiler yüzünden çıkan tartışmalar sonra Doktorlara şiddet olarak dönüyor. İşin Ehli olan güler yüzlü Önlisans Tıbbi Sekreterler Asıl işlerini yapmasını istiyoruz. 130 bin Önlisans Tıbbi Sekreter için çözüm: 2 sağlık işçisinin 1 kadrolu sağlık memuruna eşittir. Yaş şartının esnetilmesi mağduriyeti giderecektir. KPSS ile alınması Adaletli olmasını sağlayacaktır. Hastanelerde işin ehli olmayan kişiler yüzünden çıkan tartışmalar sonra Doktorlara şiddet olarak dönüyor. İşin Ehli olan güler yüzlü Önlisans Tıbbi Sekreterler Asıl işlerini yapmasını istiyoruz.

İl Ve İlçe Sağlık müdürlüklerinde yazışma işini Tıbbi Sekreterlerin yapması gerekirken Ebe ve Hemşireler yapıyor.3 Hemşirenin işini 1 Önlisans Tıbbi Sekreter yapabiliyor. Hem Hastanelerde Ebe ve Hemşire Açığı kapanıyor.

Açık öğretim ve uzaktan eğitim kurumlarının ikinci üniversite kapsamından sınırsız kontenjan dahilinde yılda 18 bin TIBBİ DOKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK mezun vermesi ve buna rağmen istihdam sağlanamaması bu bölümün mağduriyetine YÖK'ün gözlerinin kapaması  anlamına gelmektedir. Üniversiteyi kazanmak için Eski adıyla Dershane yeni Özel Kurslar gidip para verdikten sonra il dışında Ev tut masraflar bitirdikten sonra iş için kpss git Örgün Okuyan TIBBİ DOKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK olarak....

Sende Gel emek vermeden Açıköğretim TIBBİ DOKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK bölümü aç Aradaki farkı gör. Bu Büyük haksızlık değilmi?

Hem Hastanelerde sağlık işçisi olarak çalış hem Sağlık ocaklarında Diplomalarını kiraya ver. Fark ne olacak?

130 bin Önlisans Tıbbi sekreter olarak hem Atama hemde sağlık işçisi alımında mağduriyeti giderecektir. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.