Forma Tercihinde Çalışanın Görüşü Dikkate Alınmalıdır

Forma Tercihinde Çalışanın Görüşü Dikkate Alınmalıdır

Sağlık çalışanlarının formalarının yeniden belirlenmesi ile ilgili olarak Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci bir açıklama yaptı.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, ''Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık personelinin forma renklerinin değiştirilmesi ile ilgili bir çalışma başlatılmıştır. 

İstanbul’un pilot il olarak seçildiği bu çalışmada daha düğme ilk baştan yanlış iliklenmiş ve kıyafeti giyecek olan çalışanların görüşleri ve sosyal tarafların, sendikaların düşünceleri alınmadan uygulama hayata geçirilmek istenmektedir. 

Çalışanın giyeceği formada söz hakkının olması en doğalıdır.  Bu nedenle Bakanlık yapılacak bu düzenlemede mutlaka görüş ve önerilerimizi alarak bir yol haritası belirlemelidir. 

Ayrıca formaların temini ile ilgili olarak kararın  hastane yönetimlerine bırakılması gibi bir durum da kabul edilemezdir. Bakanlık mutlaka tüm çalışanların formalarını ücretsiz temin etmelidir.'' dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.