Döner Sermaye Yönetmeliği Beklentileri Karşılamaktan Çok Uzak

Döner Sermaye Yönetmeliği Beklentileri Karşılamaktan Çok Uzak

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci Döner sermaye yönetmeliğinde yapılan değişikliğini çalışanların beklentisinin çok uzağında kalması nedeniyle tepki göstererek “Tüm sağlık çalışanlarının sorunu olan ve iyileştirme yapılmasını bekledikleri döner sermaye ek ödemelerinde yapılan yönetmelik değişikliği beklentiden çok uzak olduğu gibi yeni adaletsizliklere kapı açan bir düzenleme olmuştur. Bu düzenleme döner sermayeler için ne bir çare, ne de temel beklentileri karşılayan bir geliş

Yönetmeliğinin kıyısından köşesinden yapılan düzenlemelerin bir değerinin olmadığına dikkat çeken Kahveci “ Ana sorunları çözmek yerine sistemin kıyısına, köşesine rütuş yaparak meseleler halledilemez. Kısacası Döner sermayede çalışanları adına olumlu bir gelişme yoktur. Beklentimiz tüm çalışanların sorunlarını çözecek, taleplerini karşılayacak bir düzenlemedir. Bakanlık bu gerçekleştirerek çalışana bir müjde vermelidir.” şeklinde konuştu. 

Düzenlemenin revize edilmesi gerektiğini söyleyen Kahveci sözlerini şöyle tamamladı; Sayın Bakana açık çağrımdır; Bu düzenleme yürürlük tarihi olan 1 Nisan’dan önce mutlaka çalışanların beklentisi yönünde revize edilmelidir.  

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.