Beklentimiz Ücrette Adaletin Tesis Edilmesi

Beklentimiz Ücrette Adaletin Tesis Edilmesi

"Beklentimiz; ücrette adaletin tesis edilerek makul bir seviyeye çıkarılmasıydı. Maalesef, yeni yönetmelik bu beklentiyi karşılamaktan çok uzak kalmıştır” diyen Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Sağlık Bakanlığı tarafından yeni hazırlanan döner sermaye sistemini eleştirdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yeni hazırlanan Ek Ödeme Yönetmeliği'nin, adaletten uzak olduğunu dile getiren Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, "Döner sermayenin kurgusu daha çok çalışana daha çok ücret vermek üzere kurulmuştur. Bugüne kadar daha çok çalışana verilen ücret hep başkasının cebinden alınarak verilmiştir. Bu sistem mağduriyetleri giderek arttırıyor. Acilen yeni yönetmelik yürürlüğe girmeden herkesi kapsayacak bir sistem hazırlanmalı.'' dedi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sözleşmeli istihdam türünden istihdam yetersizliğine, döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizlikten şehir hastanelerinde yaşanan sorunlara kadar birçok unsurun sağlık çalışanları açısından olumsuzluğa yol açtığını ifade etti. Çalışan memnuniyetini olumsuz etkileyen unsurların tespit edilmesi gerektiğini belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, yetkililerin bunlara yönelik strateji ve politikalar geliştirmesi gerektiğini vurguladı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.