Bakanlık Eylem Planını Hayata Geçirmeli

Bakanlık Eylem Planını Hayata Geçirmeli

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, akıllıca planlanmış, usulünce mücadelesi verilmiş, zamanı ve zemini olgunlaşmış her talebin karşılık bulacağına inandığını belirterek “Bizim sendikacılık anlayışımızda hayal alıp satmak, boş vaatler vermek yoktur” dedi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, en geniş sayıdaki sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını ilgilendiren ana konulara yoğunlaştıklarını ve teker teker sonuç aldıklarını ifade etti.

Özellikle sağlık çalışanlarının sorunlarının başında adaletsiz döner sermaye sistemi geldiğini belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Döner sermaye sisteminde çok ciddi manada ücret adaletsizlikleri var. Uygulama olarak zamanında çıktığında sağlıktaki dönüşümün sihirli değneği olarak kullanılmış ve birçok sorunu da çözmüştü. Ama bugün gelinen nokta itibariyle baktığımızda sağlık çalışanlarının arasında ücret olarak ciddi manada uçurum oluşmasına sebep olmuş durumda. Göreve başladığımız da hemen bir döner sermaye komisyonu oluşturduk. Bakanlıkta çalışan ve sahada bulunan arkadaşlarımızdan oluşan komisyon yeni bir teklif üzerinde çalıştı ve teklifi yetkililere ilettik. Bizim önceliğimiz adaletli bir yönetmeliği hazırlayarak bu adaletsizliğin ortadan kaldırılmasını sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlıkta şiddet olaylarının giderek arttığına dikkat çekerek, “Aşırı iş yükü altında ezilen sağlık çalışanlarımız birde şiddet olaylarıyla burun buruna geliyor. Artık şiddeti önlemek için alınan önlemlerinde yeterli olmadığını görüyoruz. Sağlık Bakanlığı biran önce şiddeti önleyecek bir eylem planını hayata geçirmeli” şeklinde konuştu. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.