24 Saat Hizmet Veren Kreşler Açılmalı

24 Saat Hizmet Veren Kreşler Açılmalı

Sağlık hizmetinin büyük bölümünün kadınlar tarafından karşılandığının altını çizen Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Hemşire ve sağlık çalışanı arkadaşlarımıza kendi görevlerinin dışında birçok farklı iş yaptırılıyor. Her sağlık çalışanı kendi görevini yerine getirmeli, iş yükünü arttıracak sorumluluklar yüklenmemeli” dedi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, hemşire ve sağlık çalışanının kendi işinin dışında birçok farklı görev yaptığını belirterek, “Sağlık çalışanlarımız özellikle kadın çalışanlarımız kendi işinin dışında doktorun da, tıbbi sekreterin de görevini yapmaktadır. Kadın iş yerinde gerçekten fedakar ve cefakar bir çalışandır. Evinde eşine eştir, çocuğuna annedir, öğretmendir, yaşı ilerlemiş anne babaya bakan kişidir. Bir insanın ve bir kadının yapabileceğinden çok fazlasını Türkiye'de özellikle kadın sağlık çalışanları yapmaktadır. Sağlık çalışanlarımız ne yazık ki Türkiye'de kadın hakları savunucusu olan derneklerin hiçbir zaman da dikkatini çekmeyi başaramamıştır. Sağlıktaki istihdamın artırılması, iş yaşamı ile aile yaşamının uyumlu hale getirilmesi çok önemli bir konu, bu konuda yetkililer adımlar atmalı” diye konuştu.

Birçok ilde sağlık çalışanlarının kreş sorunu yaşadığını dile getiren Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Sağlık, 24 saat esaslı verilen temel kamu hizmetidir. Sağlık çalışanları ailesinden ve sosyal hayatından fedakârlık vererek görevini yerine getiriyor. Ancak bizim de ailelerimiz var, bizim de çocuklarımız var. Birçok arkadaşımız huzurlu bir şekilde mesaiye başlayamıyor. Çünkü aklı çocuğunda kalıyor. Biz 24 saat hizmet veren kreşler istiyoruz. Bu ülkenin bir sağlık çalışanı; bir anne, bir baba olarak bunu istemenin de en doğal hakkımız olduğu inancındayız. Sadece il müdürlüklerine yollanan yazılarla bu mesele çözülmez, sorunu çözecek uygulamalar hayata geçirilmeli” dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.