Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirerek, “2019 yılında reva görülen yanlış uygulamalar 2020 yılına yansımamalı, sağlık çalışanlarının sorunlarının çözüme kavuşturulması konusunda, Sağlık Bakanlığı harekete geçmelidir” dedi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sorunların yıllardır çözülmediğini belirterek, “İcap nöbetinden sözleşmeli istihdama, istihdam yetersizliğinden adaletsiz döner sermayeye kadar birçok sorun çözüm bekliyor. Bu sorunların çözümü için hem sahada tepkimizi gösteriyoruz, hem de yetkililere sorunları iletiyoruz. Temel sorunlarımızın Toplu Sözleşme masasında çözülmesi için çok uğraştık ama kısır bürokrasiye takıldık. Ardından yapılan toplantılarda ve görüşmelerde bu sorunların daha fazla mağduriyet oluşturmadan çözülmesi gerektiğini ivedilikle dile getiriydik ve getirmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sağlık çalışanlarına karşı şiddet olaylarının son dönemlerde arttığını da ifade eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “İnsanımız için en kutsal görevi yapan sağlık çalışanları şiddet olayları ile gündeme geliyor. Çalışanlarımıza karşı uygulanan şiddet çalışma barışına zarar verirken aynı zamanda motivasyonu düşürüyor. Bu olayların önlenmesi için yetkililer caydırıcı önlemler almalı ve birlikte yaşama kültürünü zihinlere yerleştirmeliyiz” diye konuştu.