Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından düzenlediği basın toplantısında güncel bilgiler hakkında açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarından satır başları:

Aşılanma programımız tam bir seferberlik halinde devam ediyor. 50 yaş üstü ve sağlık çalışanlarımız yarından itibaren istedikleri aşı ile 3. doz aşı için randevu alabilecekler.

Koca: "Vatandaşlarımız ve sağlık çalışanlarımız ilk iki dozda hangi aşıyı yaptırmış olurlarsa olsunlar üçüncü doz olarak istedikleri aşıyı olabilirler.""Elde edilen yeni veriler ışığında BioNTech aşısının ilk dozunu olan vatandaşlarımızın ikinci dozlarını 4 hafta sonra olabilecek şekilde randevu almaları uygun bulunmuştur."

Bakan Koca açıklamalarının devamında şunları kaydetti:

"(Kovid-19) Hastalığın üzerinden 6 ay geçtikten sonra aşı hakkı tanımlanıyordu, bugünden itibaren bu süre üç aya indirilmiştir. Elde edilen yeni veriler ışığında BioNTech aşısının ilk dozunu olan vatandaşlarımızın ikinci dozlarını 4 hafta sonra olabilecek şekilde randevu almaları uygun bulunmuştur."

Gözden kaçırmayın

Fransız medyası: TL değer kaybetti Türklerin ilaç yarışı başladı Fransız medyası: TL değer kaybetti Türklerin ilaç yarışı başladı