Başta genç erkekler olmak üzere, saçlarını kaybeden ve bunu kafaya takanlar kendilerini saç ekim operasyonlarında buluyor. Saç analizlerini yaptırdıktan sonra kendilerine gerekecek greft miktarı ve saç ekim yöntemi belirlenen saçsız vatandaşlar, saç ekim operasoynu sonrasında yeniden saçlarına kavuşabiliyorlar.

Saç dökülmesi problemi yaşayan erkekler için saç ekimi işlemi tam bir kurtarıcı oldu. Estetik kaygılarla saç ekim merkezlerinin kapısını aşındıran vatandaşlar, saç ekim fiyatlarının yüksekliği ile kimi zaman geri adım atabiliyor. 2020'nin sonuna geldiğimiz, 2021'e yaklaştığımız bu günlerde güncel saç ekim fiyatlarını sizler için haberleştirdik.

Saç ekimi yaptırmak ve saçsızlık probleminden kurtulmak isteyen vatandaşlar haberimizi inceleyebilir!

Saç Ekim Teknikleri Nelerdir?

Saç ekim teknikleri olarak, PRP’ li Fue Saç Ekim tekniği, Mega Saç Ekimi, FUE Saç Ekimi, Uzun Saç Ekimi, DHI Saç Ekimi, Sıklaştırma Ekimi, Protez Saç Tekniği, Robotik Saç Ekimi, FUT Sedasyon, Safir Pertükan Saç Ekimi yöntemleri sıralanırken her birisinin ücretlendirmesi de farklı olmaktadır.

Saç Ekimi Fiyatları! Saç Ekimi Sonrası Süreç Nasıl Oluyor?

Fue Tekniği ile Saç Ekimi!

FUE tekniği ise saç ekimi için en sık duyulan saç ekim yöntemidir. Kişilerin kafasındaki farklı alanlardan veya çok gerekirse vücuttaki uygun bölgelerinden alınan kıl kökleri kafada açık bulunan bölgelere ekilir. Saç ekimi uygulanan vatandaş öncelikle ilk ekilen saçları kaybeder ama sonrasında aylar içinde doğal ve yeni saçlarıa kavuşur. Bu işlem için kişiler 4.500 TL’den 10.000 TL’ye kadar maliyeti gözden çıkarmalılar.

Yaklaşık ortalama saç ekim fiyatları (FUE)

500 Greft Saç Ekimi Fiyatı: 1.000 TL

Sizin ihtiyacınız kadar greft saçınıza ekilir. Bu sayı kişiden kişiye ve istediğiniz saç yoğunluğuna, kafa tipinize göre değişir.

Protez Saç Ekimi

Protez saç tekniği ile hiç beklemeden yeni saçlarınıza sahip olabilirsiniz. Televizyon ve sinema dünyasından çoğu isim bu teknikle saçlarına kavuşuyor. Bu tekniğe en kaba yöntemi ile kalıcı peruk diyebiliriz ama tabi ki eski tip persuklardaki yapay görünümden ziyade gerçekmiş havası mutlaka uyandırıyor. Bu yöntemde saçların uzaması söz konusu değil. Protez saç fiyatları 1.000 TL’den 6.000 TL’ye kadar değişebiliyor.

Saç Ekimi Fiyatları! Saç Ekimi Sonrası Süreç Nasıl Oluyor?

Saç Ekimi Sonrası Süreç Nasıl Oluyor?

15-30. Gün: 2-3 hafta içinde görünüşünüz normale dönecek; ekilen ve mevcut saçlar arasındaki fark kaybolacağı için saç ekimi yaptırdığınız anlaşılamayacak bir görünüme kavuşacaksınız.

1-3 Ay Arası: Şok dökülme olarak bilinen, ekilen bölgedeki saçların dökülmesi bu dönemde gözlemlenmektedir ve hemen ardından ekilen saçlarınızın büyüme periyodu başlamaktadır.

4-5 Ay Arası: 4. ayda saç büyüme süreci hızlanmakta ve 6.ay civarı saç ekimi operasyonundan beklenen sonucunun yarısı gözlemlenebilmektedir.

Diyanet personeline 5 farklı dilde hizmet içi eğitim imkanı Diyanet personeline 5 farklı dilde hizmet içi eğitim imkanı

6-12 Ay Arası: Bu dönemde ekilen saçlar büyümeye devam etmekte ve saç telleri güçlenerek kalınlaşmaktadır.

12-18 Ay Arası: 18 ay içinde saç ekim operasyonunuzun nihai sonucunu elde etmiş olacaksınız. Artık saçlarınızın çıkma işlemi tamamlanmış ve ekilen saçların %100’unu görüyor olacaksınız. Daha yoğun, uzun ve güçlü görünümlü saçlara sahip olacaksınız.