Pamukkale Üniversitesi Rektörü Ahmet Kutluhan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'ndeki kadrosunu PAÜ'ye taşıdı. Karar üniversitenin dünkü yönetim kurulu toplantısında çıktı. Kutluhan, kadrosunu getirmek için 'kişiye özel ilan' açmakla suçlanmıştı.

Kaymakam sürpriz bir şekilde görevinden istifa etti. Kaymakam sürpriz bir şekilde görevinden istifa etti.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Ahmet KutluhanYıldırım Beyazıt Üniversitesindeki kadrosunu PAÜye taşıdı. Karar üniversitenin dünkü yönetim kurulu toplantısında çıktı. Kutluhan, kadrosunu getirmek için kişiye özel ilan açmakla suçlanmıştı.

Bir süredir Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesindeki kadrosunu rektörü olduğu Denizli Pamukkale Üniversitesine getirmek için çabaladığı öne sürülen PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan amacına ulaştı.

Kutluhanın başkanlığında toplanan üniversitenin dünkü yönetim kurulunda, kadronun Denizliye getirilme kararı alındığı öğrenildi. İşlemlerin tamamlanması için Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin muvaffakatname göndereceği ileri sürüldü.

İLANA ÇIKMIŞTI, KİŞİYE ÖZEL DİYE DEĞERLENDİRİLMİŞTİ


Pamukkale Üniversitesi, Eylül ayında 60a yakın öğretim üyesi ve öğretim görevlisi alımı için ilana çıkmıştı. 17 Eylül tarihli Resmi Gazetede yayınlanan ilanda 15 günlük başvuru süreci belirlenmişti.

İlanda PAÜ Tıp Fakültesi, Cerrahi Tıp Bilimleri bölümü KBB hastalıkları anabilim dalına profesör alımı ilanı da yer almış, alım şartı olarak Kronik otitis media ve sinüzit konularında çalışmaları olmak gösterilmişti. İlandaki bu bölüm Kutluhanın kendisi için ilan açması olarak değerlendirilmiş, adrese teslim ilan olarak ifade edilmişti.