İzmir'de istirahat raporu için para istediği öne sürülen doktor hakkında inceleme başlatıldı. İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "İlgili açığa alınmış ve eş zamanlı adli makamlara da konu hakkında bilgi verilmiştir" denildi.

Sağlık Bakanlığı 11 bin 317 sürekli işçi, 31 bin 183 sözleşmeli personel toplam 42 bin 500 sağlık personeli alım ilanı Sağlık Bakanlığı 11 bin 317 sürekli işçi, 31 bin 183 sözleşmeli personel toplam 42 bin 500 sağlık personeli alım ilanı

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan bir hekimin istirahat raporu için para istediği görüntülerin sosyal medyada yer alması üzerine hekim hakkında inceleme başlatıldığı ve açığa alındığını bildirdi.

İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan bir hekimin istirahat raporu için para istediği görüntülerin sosyal medyada yer alması üzerine adı geçen hekim hakkında İl Sağlık Müdürlüğümüzce inceleme başlatılmış olup, ilgili açığa alınmış ve eş zamanlı adli makamlara da konu hakkında bilgi verilmiştir. Sağlık camiası içerisinde etik olmayan, suç unsuru teşkil edecek her türlü davranışa ve olası eyleme karşı yaptırımlarımızın ve disiplin sürecinin işletileceği bilinmelidir. Kamuoyunun bilgilerine sunulur."