Polis Akademisi Başkanlığı Adli Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Bilirkişilik Daire Başkanlığı Bilirkişilik Temel Eğitim kursu için önemli bir duyuru yayınladı. Yayınlanan ilana göre; Bilirkişi temel eğitimi 2. kurs başvuru sonuçları ilan edildi. İşte detaylar...

Polis Akademisi Başkanlığınca duyurulan ilana göre; Bilirkişilik temel eğitimi 2. kurs dönemi başvuru sonuçları açıklandı. PA'dan yayınlanan ilanda, talep fazlalığı bulunması halinde Aralık ayında ilave kurslar açılabileceği bildirilmişti. Kurs içerğinde, Yargılama Hukukuna İlişkin İlkeler ve İspat, Hukukuna İlişkin Temel Kavramlar,  Bilirkişinin Nitelikleri, Ödevleri ve Etik İlkeler, Bilirkişi İncelemesi, Rapor Yazımı Usul ve Esasları ile Uygulama eğitimleri olacak. Kesin kayıt işlemleri 11 - 13 Kasım 2019 tarihleri arasında olacak.


KESİN KAYITTA İSTENEN BELGELER 

ÖN BAŞVURU SONUCUNDA KONTENJANA GİREN ADAYLARIN AŞAĞIDA YER ALAN BELGELERİ KESİN BAŞVURU TARİHLERİ ARASINDA POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI ANITTEPE YERLEŞKESİNDE BULUNAN ADLİ BİLİMLER ENSTİTÜSÜ’NE TESLİM ETMESİ GEREKMEKTEDİR.

Ödeme dekontu (Dekontun açıklama bölümüne, katılımcının Adı – Soyadı, ve TC Kimlik Numarası ile eğitim hangi döneme ait ise dönemin tarihi ile birlikte Bilirkişilik Temel Eğitimi Başvuru Ücreti ibaresinin yazılması gerekmektedir.)

Gözden kaçırmayın

Merkezi Finans ve İhale Birimi Seçme ve Giriş Sınavı İlanı (Uzman Personel) Merkezi Finans ve İhale Birimi Seçme ve Giriş Sınavı İlanı (Uzman Personel)

Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi,

Bilirkişilik yapacağı uzmanlık alanında 5 yıllık kıdeminin olduğunu gösterir  belge,

Bilirkişilik Temel Eğitimi Kayıt Formu (KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ)

2 adet vesikalık fotoğraf

Emniyet Genel Müdürlüğü Personeli Personel tanıtım kartı ve fotokopisi 

ÖNEMLİ NOT: Başvuru yaptığı halde başvuru şartlarından herhangi birini taşımayan, kursa katılmayan/katılamayan, devamsızlık süresini doldurarak eğitimle ilişiği kesilen, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran ve aynı işlem için birden fazla ücret yatıran, ücreti kendi adına yatırmayan adayların yatırmış oldukları ücret hiçbir suretle geri ödenmez.

Bilirkişilik Temel Eğitimi 2. Kurs Başvuru Sonuçları için Tıklayınız