Abdullah Ağar, sosyal medya hesabından terör örgütünün elebaşlarına seslenerek "Size söylüyorum. Paramotorlara sadece teröristleri bindirip göndermeyin. Patlayıcıları, EYP’leri iyice kuşanıp kendiniz gelin. Saklandığınız deliklerde sözde yeni stratejinizle Türkiye’yi çökerteceğinizi iddia ediyordunuz. Paramotor’la Mehmetçik’in üzerine gönderdiğiniz teröristin son hali bu. 500 m irtifadan indirmişler adamınızı. Çok yüklüymüş, yere çarpınca fena patlamış.’’ İfadelerini kullandı.

Terör örgütü PKK'nın Paramotor’la askerlerimizin üzerine gönderdiği teröristin etkisiz hale getirilmiş karesini paylaşan Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar'ın paylaşımı sonrasında paramotorun ne olduğu bilmeyenlerce araştırılıyor. Paramotor, motorlu hafif hava araçları arasında en basit yapılı araçtır. Yamaç paraşütünün optimizasyonu ile çalışır.

Prens Philip Kimdir? Prens Philip Neden Vefat Etti? Prens Philip Kimdir? Prens Philip Neden Vefat Etti?

Paramotor, motorlu hafif hava araçları arasında en basit yapılı araçtır. Yamaç paraşütünün optimizasyonu ile çalışır. Paramotor, motorlu yamaç paraşütleri veya Powered Paragliding (PPG) olarak bilinir. Paraşüt ve motor kelimelerinin birleştirilmesinden oluşan bir sözcüktür. Sırta takılan bir motor ve pervane sayesinde yamaç paraşütünde sıkça kullanılan hafif bir hava aracıdır. Uçuş esnasında yerden yüksekliği tamamen pilota bağlı olan paramotor, yerden 5 km yüksekliğe ulaşabilir. Dünya genelinde 20 yıllık bir geçmişi olan paramotor, Türkiye'de son 10 yıllık süreçte yaygınlaşmıştır. Hobi uçuşları genellikte olmak üzere reklam ve haber amaçlı havadan fotoğraf ve video çekimler için de kullanılabilmektedir. Paramotor genellikle çok daha ağır ve kontrolü daha zor olan yamaç paraşütlerinin motorlu hali olarak bilinmektedir.