Eğitim ve öğretimde özel okulu tercih eden veliler özel okullara yapılacak zam miktarını merak ediyordu. Zamlarla ilgili beklenen açıklama Türkiye Özel Okullar Derneği'nden geldi. TÖZOK, "2022-2023 öğretim yılı okul ücretleri için azami artış oranının % 62,98 olduğu görülmektedir" şeklinde açıklama yaptı.

Devlet okulları yerine özel okulları tercih eden veliler bu sene ardı ardına gelen zamlardan sonra özel okullara ne kadar zam yapılacağını merak ediyordu. Konuyla ilgili açıklama Türkiye Özel Okullar Derneği'nden geldi.  Türkiye Özel Okullar Derneği'nin yaptığı açıklamaya göre azami artış oranı %62,98 olması gerekiyor.

ÖZEL OKUL FİYATLARINA YÜZDE 62 ZAM

TÖZOK tarafından yapılan açıklamada, 2022-2023 eğitim öğretim döneminde azami fiyat artış oranı yüzde 62,98 olarak açıklandı.

Alkole yine zam! 'Normal Zam Değil, Yaşam Tarzına Müdahale Zammıdır' Alkole yine zam! 'Normal Zam Değil, Yaşam Tarzına Müdahale Zammıdır'

TÖZOK tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın geçmiş yıllardaki uygulamaları değerlendirildiğinde 2022-2023 öğretim yılı okul ücretleri için azami artış oranının % 62,98 olduğu görülmektedir.

Kurumlarımız velilerini ve çalışanlarını göz önüne alarak azami dikkatle bütçe yapacak ve kendi artış oranlarını yayınlayacaklardır."