KamuAjans.Com-Geçtiğimiz aylarda ÖSYM tarafından neredeyse tüm sınavlarda geç kalan öğrencilerin dakikalar ile mücadelesini izlemiştik. Televizyon haberlerine dahi konu olan hatta intihara sürükleyen sınava geç kalma sorununa ÖSYM sınavlar öncesi hatırlatmalar yayınlayarak çözüm üretmeye çalışıyordu.

 Üniversite sınavı ile başlayan sonrasında KPSS ve diğer sınavlarda da çok tartışılan sınav başlamasına 15 dakika kala sınav yapılacak binada bulunulması zorunluluğu çok tartışılmış ve halen tartışılmaya devam ederken geçtiğimiz haftalarda yapılan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarının sınav takvimine göre bugün açıklanması bekleniyordu.

Mesai saatleri içerisinde açıklanması beklenen LYS sınavını için ÖSYM'den resmi açıklama yapılarak sonuçların 11 Temmuz 2017 23:59 yani bugünün sonunda açıklanacağını belirten duyuru yayınlandı. Buraya kadar normal görünen bu durum tarihe bakıldığında normal saat ve dakika açısından ise sanki ima bulunduruyor.

LYS sınavının açıklanması saati olarak küsuratlı bir saatin seçilmesi sınavlara 1,2 dakika gibi sürelerle geç kalan adaylara ders niteliğinde mi? diye sormadan edemiyoruz. Bir diğer soru ise ÖSYM'nin LYS sonuçları için net saat ve dakika olarak verdiği süreyi aşıp aşamayacağı konusu bekleyip göreceğiz.