ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, kişisel twitter hesabından ÖSYM Aday İşlemleri ile ilgili milyonlarca adayı ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, ''adaylarımızın işlemlerini kolaylaştırmak ve taleplerine çözüm üretmek için durmadan çalışıyoruz. Adaylarımız için önemli bir yeniliğimizi daha sizlerle paylaşmak istiyorum.

Adaylarımızın fotoğraf güncellemesini dijital ortama taşıyoruz. Adaylarımız ÖSYM başvuru merkezlerine gitmeden sistemdeki fotoğraflarını bireysel olarak istedikleri zaman güncelleyebilecekler.

Sistemdeki fotoğrafını T.C. Kimlik Kartındaki fotoğrafıyla güncellemek isteyen adaylarımız ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nde (https://ais.osym.gov.tr) ve AİS Mobil uygulamasında yer alan "profilim" menüsündeki "fotoğraf bilgilerim" ekranından güncelleyebilecekler.

Adaylarımız ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından bireysel olarak yapacağı sınav başvurularında sistemdeki fotoğrafı, T.C. Kimlik Kartındaki fotoğrafı ile başka herhangi bir işlem gerekmeksizin otomatik olarak güncellenecektir.

Bu yenilik sayesinde T.C. KİMLİK KARTI edinen tüm adaylarımız ÖSYM Başvuru Merkezlerine gitmeden sistemdeki fotoğraflarını bireysel olarak istedikleri zaman güncelleyebilecekler. Adaylarımıza hayırlı olmasını dilerim.'' dedi.

DUYURU
(07 Ekim 2020)

2022-KPSS ÖABT giriş belgeleri erişime açıldı 2022-KPSS ÖABT giriş belgeleri erişime açıldı

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemindeki Aday Fotoğraflarının T.C. Kimlik Kartındaki Fotoğrafla Güncellenmesi

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kaydı  olan adayların, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen iş ve işlemlerde kullanılan sistemde kayıtlı fotoğrafı, herhangi bir sınav başvurusuna bağlı olmaksızın adayın kendisi tarafından Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartındaki fotoğrafıyla güncellenebilecektir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kaydı  olan adaylardan, sistemdeki fotoğrafını T.C. Kimlik Kartındaki fotoğrafıyla güncellemek isteyenler, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (https://ais.osym.gov.tr) ve AİS Mobil Uygulamasında yer alan "Profilim" menüsündeki “Fotoğraf Bilgilerim’’ ekranından “TC Kimlik Kartı Fotoğrafımı Kullan” butonuna tıklayarak sistemde mevcut olan fotoğrafını, T.C. Kimlik Kartındaki fotoğrafı ile güncelleyebileceklerdir. Ayrıca, adayların ÖSYM’nin  https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından bireysel olarak yapacağı sınav başvurularında sistemdeki fotoğrafı, adayın varsa T.C. Kimlik Kartındaki fotoğrafı ile başka herhangi bir işlem gerekmeksizin otomatik olarak güncellenecektir.

Bu uygulama sayesinde, T.C. Kimlik Kartı edinen tüm adaylar, ÖSYM başvuru merkezlerine gitmeden sistemdeki fotoğraflarını bireysel olarak istedikleri zaman güncelleyebileceklerdir.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI