İşte 2022 yılı KPSS için sınav tarihleri ve tüm merak edilenler

Kamu personellerini seçmek için yapılan KPSS için bu yıl da hazırlıklar başladı. Kamuda görev yapmak isteyen kişilerin KPSS’ ye girmesi gerekiyor. Bu kişilerce sabırsızlıkla beklenen 2022 KPSS tarihi de açıklandı. İşte Ölçme Seçme ve Yerleştirme Kurumu (ÖSYM) tarafından düzenlenen KPSS için tarihler.

Milyonlarca KPSS adayı için 2022 yılı KPSS için heyecanlı bekleyiş başladı. Hazırlıklarını yapan adaylar sınav tarihi açıklaması için heyecanla bekliyordu.

KPSS için tarih her sene ÖSYM tarafından yılbaşına yakın bir tarihte açıklanıyor. 2021 yılının sonuna yaklaştığımız bu günlerde ise adaylar 2022 KPSS için tarih açıklandı

2022 KPSS Ortaöğretim, Lisans ve Önlisans Sınavları Ne Zaman?

2022 yılında sınava girecek adaylarca sabırsızlıkla beklenen KPSS tarihleri ÖSYM tarafından açıklandı. Adayların elektronik ortamda gireceği EKPSS için tarih 24 Nisan olarak belirlendi. Lisans mezunları için düzenlenen KPSS sınavı için ise 31 Temmuz tarihi gösterildi.

KPSS için ortaöğretim, lisans ve önlisans olmak üzere üç farklı derecede sınav hazırlanıyor. Adayların eğitim durumlarına göre girdiği bu sınavlar farklı tarihlerde düzenleniyor. Her üç sınav için de adaylar sabırsızlıkla açıklama bekliyor. İşte 2022 yılında yapılacak olan KPSS için ortaöğretim, lisans ve önlisans mezunları için belirlenen tarihler:

EKPSS

24 Nisan

KPSS Lisans (Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri)

31 Temmuz

KPSS Lisans (Alan Bilgisi)

6-7 Ağustos

Gözden kaçırmayın

'Öğrencilerimiz artık kılık kıyafetinden dolayı yurt dışına gitmek zorunda değil!' 'Öğrencilerimiz artık kılık kıyafetinden dolayı yurt dışına gitmek zorunda değil!'

KPSS ÖABT

14 Ağustos

KPSS (Önlisans)

2 Ekim

KPSS (Ortaöğretim)

6 Kasım

KPSS DHBT

27 Kasım