Et ve Süt Kurumu geçtiğimiz günlerde et fiyatlarına yüzde 48 oranında zam yapmıştı. Kurumun genel müdürü Osman Uzun ise yapılan zammın gerekçesini açıklarken, “Çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle fiyatı artırdık” ifadelerini kullanmıştı...

Ete yüzde 48’lik zammı ‘uzun kuyrukla’ açıklayan Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun, görevden alındı. Uzun’un yerine Mustafa Kayhan getirildi.

Et ve Süt Kurumu geçtiğimiz günlerde et fiyatlarına yüzde 48 oranında zam yapmıştı. Kurumun genel müdürü Osman Uzun ise yapılan zammın gerekçesini açıklarken, “Çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle fiyatı artırdık” ifadelerini kullanmıştı.

Vatandaşlar okulda olanlara tepkili: O sarmaşıklar Atatürk büstü görünmesin diye mi dikildi? Vatandaşlar okulda olanlara tepkili: O sarmaşıklar Atatürk büstü görünmesin diye mi dikildi?


Osman Uzun’un sözleri kamuoyunda tepki toplamış, muhalefet tarafından eleştirilmişti.

Eleştirilerin hedefindeki isim Osman Uzun, bugün görevden alındı. Yerine ise Mustafa Kayhan getirildi. Kayhan, bir dönem Hayvancılık Genel Müdürlüğü görevini üstlenmişti.

Yapılan değişiklik ile birlikte Tarım ve Orman Bakanlığı’na Vahit Kirişçi’nin getirilmesi sonrası değişiklikler de devam etti. Geçtiğimiz hafta da Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdoğmuş görevden alınarak yerine Sahil Çelik getirilmişti.