2020-2021 Eğitim Öğretim yılı bazı sınıflar için yüz yüze diğerleri için ise uzaktan eğitimle başlarken zaman içinde yüz yüze eğitim alan sınıflar artmıştı. Ne var ki salgının gidişatı olumsuz yönde seyredince tekrardan tüm sınıf seviyelerinde (anaokulları hariç) tamamen uzaktan eğitime geçildi ve ilk dönemin sonuna kadar uzaktan eğitimin süreceği açıklandı. Birinci dönemin sonuna kadar internetten derslerini takip eden milyonlarca ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim (lise) öğrencisi karne alıp almayacaklarını merak ediyor!

Salgın döneminde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri derslerini uzaktan eğitim yoluyla takip ederken sömestr tatili geldi çattı. 3 hafta sürecek olan 2020-2021 yarı yıl tatiline girecekleri dönemin son günü öğrenciler için karne günü oluyor. Peki karneler ne zaman ve nasıl alınacak? Öğrenciler karnelerini okullarda mı alacak?

Milli Eğitim'de bu sezon adeta yap boz tahtasına döndü. Zorunlu nedenlerden dolayı planlarını sürekli değiştirmek zorunda kalan Milli Eğitim Bakanlığı sınavlarla alakalı da son dakika değişikliğine gitti. Buna göre ilkokul'da ve ortaokulda sınav olmayacak. Mevcut sınavlarla birlikte performans ve proje notları ders notlarını oluşturacak.

Karneler Okullarda Mı Dağıtılacak? Liselerde Karne Verilecek Mi?

Tarihte Bugün 7 Aralık. Bugün Olan Olaylar, Doğan ve Ölen Ünlüler Tarihte Bugün 7 Aralık. Bugün Olan Olaylar, Doğan ve Ölen Ünlüler

Ortaöğretim kurumları yani liselerde ise 1. dönem notları yarı yıl tatili sonrasına bırakıldı, ertelendi. Liselerde karne verilmeyecek. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin ise 1. dönem karneleri olacak fakat bu karneler okullarda mı verilecek yoksa öğrenciler bunları e-okul'dan mı görecek konusunda değişiklik oldu. Son duruma göre karneler okullarda dağıtılmayacak.