Bilindiği üzere 31 Ağustos 2020 tarihinde başlayan 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı 21 Eylül 2020 tarihinde 1. sınıf ve kreş öğrencilerinin, 12 Ekim 2020 tarihinde ise 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıfların yüz yüze eğitime geçmesiyle devam ediyor.

Bakan Özer: Bakanlık olarak okul öncesi eğitimine önem vermekteyiz Bakan Özer: Bakanlık olarak okul öncesi eğitimine önem vermekteyiz
Yüz yüze eğitim ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''yüz yüze eğitimle ilgili açılan sınıflarımız oldu. Bu dönemde özellikle konuyla ilgili Bilim Kurulu'nda Milli Eğitim Bakanlığı ekibiyle ile uzun süre çalışmış olduk. Bu anlamda yapılabileceklerin çok net anlatıldığını ve kayda alındığını ifade etmek istiyorum. Açılan sınıflarla ilgili okullarda vaka sayılarında pozitif bulduğumuz vaka sayısında bir artış olmadığını görüyoruz. Hatta açılmayan yüz yüze eğitime göre kısmen düşüşlerin olduğunu da biliyoruz. Bu muhtemelen alınan tedbirlerin ve kontrollü davranışların sonucu olabilir.

Önümüzdeki dönemde yüz yüze eğitime geçmekten yanayız. Salgının seyrini görerek bu doğrultuda kademelendirmenin nasıl yapılması gerektiğiyle ilgili Bilim Kurulu'nun değerlendirmesi olacak. Sanırım gelecek hafta Bilim Kurulu'nda bu konu gündeme gelmiş olacak.'' dedi.