AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısıyla ilgili AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, anayasa ile ilgili öneli açıklamalarda bulundu.

Pandemiyle mücadele kapsamında ilgili aşılamanın iyi gittiğini söyleyen AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “60 milyona yakın bir aşı gerçekleştirildi. Sağlık çalışanı ve bir takım yaşlılar aşılarını oldular. Sağlık çalışanlarımız insan üstü gayretle çalışıyorlar. Bilim insanlarımıza, sağlık çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Aşılama bu büyük sıkıntıyı aşmamızı sağlayacak” diye konuştu.

Hayvanları Koruma Yasası ile ilgili konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ”Bu dünyada aynı kaderi, doğayı paylaştığımız hayvanların artık eşya olarak anılmayıp can olarak anılması en önemlisi olacaktır, gelmiştir. Hayvanlara eziyet edenler, kötü davrananlar, soyunun yok olmasına neden olanların hepsinin cezalandırıldığı yüksek standartlı bir yasa ortaya çıktı. Sivil toplum örgütlerinin bu konuda çok önemli katkıları oldu. Netice itibarıyla daha çok canın korunmasına yol açacak bir düzenleme önümüze gelmiştir” diye konuştu.

Yeni Anayasa Çalışmalarıyla ilgili konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Bu çerçevede baktığımızda, bizim çalışmamız AK Parti açısından muhtemelen bayram sonrasında 1-2 toplantı daha gerçekleştikten sonra tekamül etmiş olur. Daha sonra Cumhur İttifakı içerisinde bunu bir tek metin haline getirme ile ilgili bir çalışma muhakkak yapılacaktır. Ondan sonra da kamuoyuyla tabii ki paylaşılacaktır. Türkiye'nin gelecek nesillere, şimdi siyaset yapan herkesin gelecek nesillere borcudur bu. Bayram sonrasında bir iki toplantıyla birlikte artık son aşamasına geldi AK Parti açısından kendi yapacağı çalışmanın şekillenmesi, ondan sonra Cumhur İttifakı'nın bu tek metin üzerinde vereceği karar ortaya çıkacaktır. Ondan sonra paylaşılacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Bin Hakim ve Savcı Adayı Alınacak Bin Hakim ve Savcı Adayı Alınacak