Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, AA muhabirine yaptığı açıklamada; veli, öğretmen ve eğitim çalışanlarına aşı çağrısında bulundu. Bakan Özer, ayrıca okullara ziyaretçi kısıtı getirileceğini belirtti.

Velilerin PCR test sonuçlarının kontrol edilmeyeceğini dile getiren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Tabii velilerden istirhamımız aşılarını olmaları." dedi. Velilerle ilgili bir izleme, takibin kesinlikle olmayacağının altını çizen Bakan Özer, tüm veli, öğretmen ve eğitim çalışanlarına aşı olmaları çağrısında bulundu.

Sözleşmeli öğretmene verilen üstün başarı belgesi ve ödüllerin alınıp imhası isteniyor Sözleşmeli öğretmene verilen üstün başarı belgesi ve ödüllerin alınıp imhası isteniyor

Okulları mümkün olduğu kadar izole tutmayı istediklerini vurgulayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Dışarıdan okula giriş çıkışları kontrol altına almak istiyoruz. Bunun için okul müdürlüklerimiz, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimiz okullara ziyaretçi kısıtı getirecekler." diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, veli de olsa okula her giren vatandaşın HES kodunun kontrol edileceğini aktararak "HES kodunda herhangi bir olumsuzluk olmadığı zaman mutlaka maske takarak okul ortamına girecekler. Hepimiz hassas bir şekilde davranacağız. Çünkü çocuklarımızın eğitimi, ülkemizin geleceği. Artık bunun kesintiye uğramaması lazım. Şunu özellikle belirtmek isterim. Önlemleri aldığımız müddetçe eğitim öğretimi yüz yüze devam ettirebilme imkanımız var. Tüm velilerimize, öğretmenlerimize, servis ve kantin çalışanlarımıza seslenmek istiyorum. Öncelikle kendi sağlıkları sonra da öğrencilerimiz ve eğitimin yüz yüze devam edebilmesi için kurallarımıza uyalım. Her türlü sağlık önlemini alalım." dedi.