Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Omicron varyantının Türkiye'de de bazı illerde görüldüğünü açıkladı. Peki Okullar kapanacak mı, yüz yüze eğitim biter mi? 2021 2022 Okullar tekrar kapanır mı?

Okullar kapanacak mı, okullar tekrardan kapanır mı sorusuna son günlerde binlerce kişi yanıt arıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2021 - 2022 takvimine göre Yarıyıl tatili 24 Ocak ve 4 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacak. Son çıkan omicron varyantı sebebiyle okulların kapanıp kapanmayacağı gündem olsa da yetkililerden bu konuda açıklama gelmedi. Peki Okullar kapanacak mı, yüz yüze eğitim biter mi? 2021 2022 Okullar tekrar kapanır mı?


OKULLAR KAPANACAK MI, YÜZ YÜZE EĞİTİM BİTER Mİ?

Okulların kapanmasına ilişkin henüz bir açıklama gelmedi. Bakan Koca konuyla ilgili yaptığı önceki açıklamada, "En net şekilde ve kararlı bir tavırla okullarımızın kapanmasının asla gündem olmayacağını bir kez daha ifade ediyoruz. " ifadelerini kullanmıştı.


MEB BAKANI ÖZER'DEN UZAKTAN EĞİTİM AÇIKLAMASI!


Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Öğretmenlerimize uzaktan eğitimde, seçeneklerini zenginleştirmek için 'Öğretmen Bilişim Ağı'nı (ÖBA) kurduk. Bu platformu ilk kez 21 Ocak-7 Şubat 2022 tarihleri arasındaki 2 haftalık tatilde uygulayacağız. Bu tarihler arasında öğretmenlerimizin mesleki gelişim eğitimlerini uzaktan eğitim olarak düzenleyeceğimizin müjdesini de buradan duyurmak isterim" dedi.

İKİNCİ ARA TATİL NE ZAMAN?

MEB'in takvimine göre, 2021-2022 eğitim öğretim yılının ikinci dönem ara tatil: 11-15 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Çocuğu olanlar dikkat! Nakit yardımı herkesi ilgilendiriyor... Çocuğu olanlar dikkat! Nakit yardımı herkesi ilgilendiriyor...

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

7 Şubat 2022 Pazartesi başlayacak olan ikinci dönem 17 Haziran 2022 Cuma günü sona erecek. Öğrenciler 17 Haziran'da alacakları dönem sonu karneleri ile 3 aylık yaz tatiline çıkacak.