MEB Okul Öncesi Genel Müdürlüğü tarafından kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla ve özel eğitim sınıfı/okulunda eğitim gören okul öncesi dönemdeki özel eğitim öğrencilerimizin sınıflarında uygulanmak üzere “Okul Öncesi Uyarlanmış Etkinlikler Seti” yayınlandı.

Okul Öncesi Uyarlanmış Etkinlikler Seti’nde öğrencilerin sınıfta akranları ile beraber uygulayabileceği etkinlikler bulunmakta olup, etkinliklerin tamamı tüm engel gruplarına göre uyarlanmıştır.

TYT, AYT ve YDT sınav görevlilerinin ücretleri hesaplara yatırıldı TYT, AYT ve YDT sınav görevlilerinin ücretleri hesaplara yatırıldı

Genel Müdür Mehmet Nezir GÜL; “Toplamda 5 ciltten oluşan sette Bilişsel Gelişim, Dil Gelişimi, Sosyal-Duygusal Gelişim, Uyumsal Beceriler ve Motor Beceriler alanlarında toplam 160 etkinliği çocuklarımızla buluşturuyoruz. Etkinliklerin tamamında zihinsel yetersizliği, görme yetersizliği, işitme yetersizliği, bedensel yetersizliği, otizm spektrum bozukluğu, dil ve konuşma bozukluğu, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu bulunan, az gören ve az işiten öğrencilerimize yönelik uyarlamalar yer verdik. Hazırlanan uyarlamalar ve etkinliklerin eğitim sürecinde öğretmenlerimize rehber, çocuklarımıza da eğlenceli ders etkinlikleri olarak katkı sağlaması temennisiyle hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Okul Öncesi Uyarlanmış Etkinlikler Seti; tüm öğretmen, öğrenci ve velilerin etkin bir şekilde faydalanabilmesi için www.orgm.meb.gov.tr adresinde erişime açılmış olup, ayrıca 2000 adet setin basımı yapılarak 81 il Müdürlüğüne gönderimi sağlanmıştır.  

Alanında etkinlik uyarlamaları bakımından en kapsamlı çalışma olan Okul Öncesi Uyarlanmış Etkinlikler Seti’nin tüm öğretmen, veli ve öğrencilere faydalı olmasını temenni edildi.

Okul Öncesi Uyarlanmış Etkinlikler Seti,

Uyumsal Beceriler Gelişim Alanı kitabına ulaşmak için TIKLAYINIZ .

Sosyal Duygusal Gelişim Alanı kitabına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Dil Gelişimi Alanı kitabına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Motor Gelişim Alanı kitabına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Bilişsel Gelişim Alanı kitabına ulaşmak için TIKLAYINIZ