Okulların açılmasıyla veliler, servis ücretleri ve kırtasiye masraflarının yüksekliğinden dert yanarken, İstanbul'daki bir ilkokulda müdür tarafından '20 bin TL' istendiği iddiası gündem yarattı. Söz konusu iddiayı paylaşan CHP'li Mehmet Bekaroğlu, "Sayın Mahmut Özer bunu duymadım diyorsanız size inanmam" ifadelerini kullandı.

İstanbul'da bir okulda kayıt sarasında 20 bin TL istendiği iddiası gündem yarattı. CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu'nun gündeme getirdiği iddiaya göre olay bir ilkokulda yaşandı.

Meral Akşener'den ucuz sosyal konut projesiyle ilgili dikkat çeken sözler Meral Akşener'den ucuz sosyal konut projesiyle ilgili dikkat çeken sözler

'SINIF İÇİN 20 BİN TL' İDDİASI
İddiaya göre çocuğunu istediği sınıfa kaydettirmek için okul müdürüyle görüşen bir veli aldığı yanıtla şoke oldu. Bekaroğlu, okul müdürünün veliye, "Şu sınıf için 2 bin TL ama o dediğin sınıf için 20 bin TL vereceksiniz" dediğini aktardı.

KAYIT PARASI MI?
Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bekaroğlu "Bu iş böyle, ister kayıt parası deyin, ister başka bir şey." ifadelerini kullandı.


"DUYMADIM DİYORSANIZ SİZE İNANMAM"
Milli Eğitim Bakanlığını da etiketleyen Bekaroğu,"Sayın Mahmut Özer bunu duymadım diyorsanız size inanmam" dedi.