ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNUNUN İÇERİĞİ BOŞTUR!

TÜM SENDİKA, STK VE PARTİLERE ÇAĞRIMIZDIR

Hükümetin yayımladığı Öğretmenlik Meslek Kanununun içeriği boştur. Alelacele hazırlanmış, bir kanun taslağı bile olmaktan uzak bu metin, öğretmenlerin hiçbir sorununu çözecek yeterliliği olmadığı gibi yeni birçok sorunun da kaynağı olacaktır. 

Buna rağmen ne bir sendika ne bir STK ne de bir parti bu metne gerekli tepkiyi koyabilmiş değildir. 

Bagajı kaybolan manevi tazminat isteyebilecek Bagajı kaybolan manevi tazminat isteyebilecek

Sendikalara Soruyoruz...

Aslında 3 maddede özetlenecek, yetersiz ve daha önce Kariyer Basamakları Yönetmeliği ile denenmiş ve vazgeçilmiş, sorun çözmekten çok sorun yaratmış bir uygulamadan ibaret olan bu metne neden ses çıkartmıyorsunuz?

Tüm öğretmenler uzmandır. Tüm öğretmelerin maaşlarına insanca yaşayacakları bir zam yapılmalıdır.

“SINAVLA YAPILACAK ZAMMA HAYIR, HER ÖĞRETMENE İNSANCA YAŞAYACAK ZAM” neden diyemiyorsunuz?

%2,5 ek zammı yeterli gören, hatta açıklamadan önce bunu dillendirerek sanki kocaman bir zam yapılmış gibi yazan çizenler var.  

Öğretmenler bu toplumun aydınlık yüzleridir. Neden o yüzleri eğen her karara evet diyorsunuz?

TÜM SENDİKALARA Ve STK’LARA ÇAĞRIMIZDIR

Bu kanun bile denemeyecek metni protesto edelim. Gerçek anlamda bir “Öğretmenlik Meslek Kanunu” oluşturulması için tüm tarafların olduğu bir platform oluşturulsun. Gerçek taraflar bir araya gelip gerçek bir kanun tasarısı hazırlansın.

TÜM PARTİLERE ÇAĞRIMIZDIR

Bu alelacele hazırlanmış, öğretmenleri ayrıştırıcı ve hak vermekten çok öğretmenler arasında haksızlıklar yaratacak kanun tasarısını görüşmeyin. Kanun tasarısı için oluşturulan komisyona gitmeyin. Kanunun taraflarına sorulmadan hazırlanmış bu metni tanımayın. Gerçek mağdurların hazırladığı bir metin olmadan bu metni görüşmeyin.

Mektepligazete