Bakan Özer tarih verdi: Öğretmenlik meslek kanunu yönetmeliği ne zaman yayımlanacak

Eğitim ve öğretim hizmetlerini yürütmekle görevli öğretmenlerin atamaları ve mesleki gelişimleri ile kariyer basamaklarında ilerlemelerini düzenleyen Öğretmenlik Meslek Kanunu, 3600 ek göstergeyi de barındırıyor. Öğretmenlik Meslek Kanunu ile öğretmenlik mesleği, adaylık döneminden sonra; ‘öğretmen', ‘uzman öğretmen' ve ‘başöğretmen' olarak üç kariyer basamağına ayrılıyor.

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU YÖNETMELİĞİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Gözden kaçırmayın

Beştepe'de kritik toplantı! 3600 ek gösterge ve emekli maaşlarının ne kadar artacağı masada Beştepe'de kritik toplantı! 3600 ek gösterge ve emekli maaşlarının ne kadar artacağı masada

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in konu hakkındaki açıklamaları şu şekilde;

“Öğretmenlerimizden, eğitim paydaşlarından görüşlerini almak için 1 aylık bir süre belirledik, 15 Mart’ta gelen görüşleri değerlendirerek taslağa son şeklini vererek inşallah yayınlayacağız. Öğretmenlerimizin adaylık kaldırma, öğretmenlik, uzman öğretmenlik ve baş öğretmenlikle ilgili tüm süreçlerini de ayrıntılı bir şekilde tanımlama imkanımız olacak. Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun tüm öğretmenlerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.