Telafide Ben de Varım etkinlikleri kapsamında öğretmenlere yazı bozukluklarını anlama ve yol alma eğitimi verildi.

Salgının neden olduğu akademik, fiziksel, sosyal ve duygusal kayıpların giderilmesi için hayata geçirilen Ulusal Destekleme Programı'nın yaz dönemini kapsayan Telafide Ben de Varım etkinlikleri devam ediyor. Bu çerçevede Özel Eğitim Akademisi'nde öğretmen eğitimleri kapsamında yazı bozukluklarını anlama ve yol alma eğitimi verildi.

Eğitim sürecinde disgrafi başka bir ifadeyle yazma güçlüğü konusu işlendi. Disgrafi olan öğrencilerin değerlendirilmesi, yazı yazma problemlerinin ayrıntılı şekilde incelenmesi ve nitelikli değerlendirmenin yapılmasına dair konular üzerinde duruldu. 

Eğitim teorik ve uygulama olarak gerçekleşti. Yazı yazma problemleri olan öğrencilerin kâğıtları ayrıntılı şekilde incelendi. Biçim, ebat, boşluk, boyut gibi ana başlıklar çerçevesinde yazı yazma özelliklerine ve kıstaslarına değinildi. 

Ösym’nin Yaptığı Sınavlarda Görev Alan Meslektaşlarımızın Ücretleri Güncellenmelidir Ösym’nin Yaptığı Sınavlarda Görev Alan Meslektaşlarımızın Ücretleri Güncellenmelidir

Gönüllülük esasına göre öğretmenler çeşitli yazıları inceleyerek puanlama yaptılar. Ölçek bazında değerlendirmenin ardından plan oluşturan öğretmenler çeşitli çalışma sayfaları inşa ettiler.

Okuma yazma becerilerini destekleyici çalışmalar ve çeşitli stratejilere dair uygulamalar bazında eğitimini tamamlayan öğretmenler çalışmalarını uygulamalı şekilde gerçekleştirdiler.