Eğitim-İş Sendikası, 'Emeğimize, alın terimize, meslek onurumuza sahip çıkmak için 29 Aralık'ta grevdeyiz' diyerek bir günlük iş bırakma çağrısında bulundu.

Uzman öğretmenlik sınavının iptali için Danıştay'a dava açıkdı. Uzman öğretmenlik sınavının iptali için Danıştay'a dava açıkdı.

Eğitim-İş Sendikası, "Fakir Baykurt’un dediği gibi, ‘Öğretmen ders verir’ Bugün de ülkemizi karanlığa boğanlara, halkımızı yoksullaştıranlara dersini vereceğiz" ifadelerine yer verdiği açıklamasında, "Bu yoksulluk, bu sömürü artık yeter! Gün umutsuzluğa kapılma, kendini çaresiz ve güçsüz hissetme günü değildir. Gün dayanışma günüdür, mücadele günüdür" açıklamasıyla öğretmenlere bir günlük bırakma çağrısında bulundu.

'HEP BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ'

Eğitim-İş Sendikası'nın yayımladığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Ülkemizin yaşadığı derin ekonomik krizler sonucunda ortaya çıkan aşırı zamlar, pahalılık, döviz kurlarındaki artış, yoksulluk emekçilerin artık tükenmesine neden olmuştur.
Biz eğitim emekçileri de tükenişten payımızı alıyoruz. Zaten yoksulluk sınırının altında olan maaşımız enflasyon karşısında sürekli eriyor.

Tüm eğitim emekçilerine sesleniyoruz;

Bu yoksulluk, bu sömürü artık yeter! Gün umutsuzluğa kapılma, kendini çaresiz ve güçsüz hissetme günü değildir. Gün dayanışma günüdür, mücadele günüdür. Üreten emekçileriz, sesimiz, sözümüz var. Hep birlikte güçlüyüz. Gelin gücümüzü kullanalım, tüm yaşananlara karşı birlikte ses çıkaralım.

29 Aralık Çarşamba günü tüm eğitim emekçilerini 1 günlük iş bırakmaya çağıyoruz. İş yerlerimize gitmiyoruz, alanlarda buluşuyoruz."