Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin gelişimine yönelik çalışmalarına devam ediyor. Eğitim öğretim sürecini, öğretmen öğrenci iletişimini daha da iyi hale getirmek için kaynaklar üreten ve eğitimcilerle bunu paylaşan MEB'in son çalışması öğretmenler için 'Geri Bildirim El Kitabı' oldu.

Meslek lisesinde okuyanların ailesine aylık 500 lira verilecek Meslek lisesinde okuyanların ailesine aylık 500 lira verilecek

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, öğrenci başarısını artıran en etkili ve en kolay yöntem olan geri bildirime ilişkin öğretmenlere özel bir el kitabının hazırlandığı ifade edildi.

MEB söz konusu açıklamada; 'Millî Eğitim Bakanlığı, öğrenci başarısını artıran en etkili ve en kolay yöntem olan "geri bildirim"e ilişkin öğretmenlere özel bir el kitabı hazırladı. El kitabında, "geri bildirimin önemi", "geri bildirim verilirken nelere dikkat edilmesi gerektiği" gibi akla gelebilecek her türlü soruya bilimsel araştırmalar ışığında, örneklerle yanıt veriliyor.' denildi.

Geri bildirimin önemi, geri bildirim verilirken nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi akla gelebilecek her türlü soruya bilimsel araştırmalar ışığında örneklerle yanıt veren öğretmen el kitabında, öğrencilere geri bildirim verilirken göz önünde bulundurulması gereken pratiklere ilişkin öneriler de yer alıyor. El kitabı dijital ortamda Öğretmen Kitaplığı'nın, 'http://ogretmen.meb.gov.tr/ogretmen-kitapligi/mesleki-gelisim-programi-kitaplari/ogretmenler-icin-el-kitabi-geri-bildirim.html' adresinde paylaşıldı.