KamuAjans.Com - Her yıl olduğu gibi Tüm yurtta 10 Kasım 2021 saat 09.05'te tüm hayat duracak ve sirenler Mustafa Kemal Atatürk için çalacak saygı duruşu ile başlayacak anma programı resmi makamların anıtkabir ziyareti ile başlayacak.

Öğretmenler Günü, öğretmen mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür. Türkiye’de her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanır.

1938 yılında hayata gözlerini yuman Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü olarak bilinen 10 Kasım, bu yıl yine anma törenleri ile vatandaşlarla birlik olunacak. Kıbrıs ve Türkiye'de yapılan anma törenlerinde çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.

Ülke tarihi açısından kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümünde yapılacak etkinliklerin yanında merak edilen bir diğer konu ise 29 Ekim, 23 Nisan, 30 Ağustos gibi tarihlerde tüm yurtta tatil edilirken 10 Kasım tarihinde tatil olup olmayacağı konusu, daha önceki yıllarda tatil olmayan 10 Kasım bu yıl takvime göre Salı gününe denk geliyor. 

10 KASIM'DA ve 24 KASIM'DA HASTANELER, BANKALAR VE PTT AÇIK MI?

Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi 10 Kasım Atatürk'ü anma günü tatil olmamıştı. Bu yılda 10 Kasım Pazar gününe denk geldiği için hafta sonu tatili olmuş olacak. 10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni olarak değerlendirilen bugünde saat 09:05 geçe törenler yapılacak. 

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde de resmi tatil olmayacak.

Mekke'nin Fethi Mesajları - Mekke Ne Zaman Fethedilmiştir? Mekke'nin Fethi Mesajları - Mekke Ne Zaman Fethedilmiştir?