KamuAjans.Com-Diğer mesleklere göre ayrı bir değeri olan ve gelecek nesilin şekillenmesinde etkin rol alan öğretmenlerin günü olan 24 Kasım her yıl öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır.Öğretmenler günü öğretmenlik görevinde bulunan memurları onurlandırmak adına kutlanan etkinlik günüdür.

1981 yılında ülkemizde kutlanmaya başlanan öğretmenler günü geleceği şekillendirmede etkin rol alan öğretmenleri onurlandırmak için kullanan gün olması ile bilinmektedir.

İnsanoğlu'nu belkide en mutlu eden durumlardan biri hatırlanmak olsa gerek öğretmenlerde bu sebeptendir ki eğitimciler öğretmenler gününü mutluluk ile karşılar öğrencilerinin hatırlamasının yanında bağlı bulundukları kurum olan Milli Eğitim Bakanlığı'nın hatırlaması ve diğer firma ve kamu kurumlarının hatırlamasıda mutluluk ile karşılanmaktadır.

Öğretmenlerin özellikle ilgisini çeken hediyelerden biride ulaşımda sağlanan kampanyalar olarak bilinmektedir.Daha önceki yıllarda Türk Hava Yolları,karayolları ve deniz yolu ulaşımında öğretmenlere belli tarihler arasında uygulanan kampanyaların öğretmenler gününe az bir süre kala bu yılda uygulanacak kampanyaları gündemimize alıyoruz.

İşte 24 Kasım Öğretmenler Gününe özel indirimler:

1) THY’den öğretmenlere yüzde 25 indirim kampanyası

Türk Hava Yolları 
öğretmenler günü dolayısıyla 1 Kasım 2016 – 31 Mart 2017 tarihleri arasında bilet alan öğretmen ve yakınlarına yüzde 25 indirim sunuyor. 

2) Hızlı Trenlerde Öğretmenlere Yüzde 50 İndirim Kampanyası

MEB ile Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü arasında yapılan anlaşma gereğince 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlere hızlı trenlerde ve ana hatlarda yüzde 50 indirim yapılacak. Kampanya 24-30 Kasım tarihleri arasında geçerli olacak

3) Antalya Aquarium Öğretmenlere 4 Gün Ücretsiz

Antalya Aquarium bünyesindeki tüm girişler öğretmenlere 4 gün boyunca ücretsiz olacak. 24 Kasım’da başlayacak olan kampanyadan öğretmen yakınları da yüzde 50 indirimli olarak faydalanabilecek. 

4) WATSONS İndirim Kampanyası

Öğretmenler Gününe özel indirim fırsatları WATSONS'da  Öğretmenler Gününe özel indirim fırsatları 20-27 Kasım tarihleri arasında Watsons mağazalarında.

5) Kitapseç Öğretmenler Gününe Özel Hediye Çeki Kampanyası

08.11.2016'dan itibaren Kitapsec.com'dan yapacağınız (ilköğretim 1,2,3,4.Sınıf Ortaöğretim 5,6,7 ve 8.Sınıf Yardımcı Kaynak) alışverişlerinizde
250 tl ve üzeri alışverişlerde 50 TL hediye çeki
500 tl ve üzeri alışverişlerde 100 TL hediye çeki 
Kampanya detayları için 
tıklayınız

6-) Teknosa'dan İlksan Üyesi Öğretmenlere Kasım Ayı Boyunca İndirim

WWW.TEKNOSA.COM.TR ADRESİNDEN YAPACAKLARI 1000,00 TL VE ÜZERİ HER ALIŞVERİŞLERİNDE, ANINDA 25,00 TL İNDİRİM. ÜSTELİK TÜRKİYE’NİN HER YERİNE ÜCRETSİZ KARGO İMKANI İLE..

7-) İDT, 24 Kasım'da öğretmenlere ücretsiz gösterim yapacak

İDT'den yapılan açıklamada, 24 Kasım'da öğretmen kartını gösterenlerin, Kozyatağı Kültür Merkezi Sahnesi'nde "Huzur", Küçük Sahne'de "Erkek Parkı", Şişli Cevahir Sahnesi'nde ise "Sessizliğin İçinden" oyunlarını ücretsiz izleyebileceği belirtildi.

8-) PTT'den öğretmenlere 24 Kasım indirimi

PTT, Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlerin posta kargosu ve APS kurye gönderilerine yurt içinde yüzde 10 indirim uygulayacak. Öğretmenler Günü öncesinde 5 iş günü (17-23 Kasım) öğretmenlere, kurum kimlik belgelerini ibraz etmek suretiyle ticari gönderiler hariç postaya verilen posta kargosu ve APS kurye gönderilerine yurt içinde yüzde 10 indirim uygulanacak.

9-) VİALAND

Gözden kaçırmayın

MEB'in Kin Kapısı MEB'in Kin Kapısı

10-) Süvari'de Öğretmenler Gününe Özel indirimler yer alıyor. Öğretmenler,  Gömlek+Kravat 49,90 TL, Gömlek + Kravat + Kemer 79,90 TL'den alabilecek.

11-)Kemal Tanca'dan Öğretmenler gününe özel, öğretmenlere yüzde 50'ye varan indirim yapılacak.

12-)Hepsiburada'da öğretmenlere yüzde 50'ye varan özel indirimler yapılacak.

13-) AKVARYUM

Öğretmenler Günü'nde sürpriz Dünyanın en büyük 5. akvaryumu SEA LIFE Akvaryum, Öğretmenler Günü’nü 21-27 Kasım tarihleri arasında tüm öğretmenleri yanlarında bir çocukla birlikte ücretsiz olarak ağırlayarak kutluyor.

14-) Öğretmenlere Sosyal Tesis İndirimi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal tesislerinde 23, 24 ve 25 Kasım'da öğretmen ve ailelerine yüzde 20 indirim sağlanacak.

15-) By Tonino Lamborghini

Yatak markası By Tonino Lamborghini, 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel yüzde 35 indirim yaptı.

16-) Pera Müzesi

Pera Müzesi, 24 Kasım'da öğretmenleri ağırlayacak.

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamaya göre, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında öğretmenler Pera Müzesi'ni ücretsiz gezebilecek. Pera Müzesi, ayrıca yıl boyu öğretmenlere ve eğitmenlere yönelik atölyeler de düzenliyor.    

17-) Agora Alışveriş Merkezi Sinemalarında Ücretsiz Bilet Kampanyası

24 Kasım’da Adapazarı’ndaki sinemalara giden öğretmenler kartlarını göstermeleri halinde ücretsiz bilet alabileceklerdir.

18-) Hyundai Araç İndirimleri

Öğretmenlere her 24 Kasım’da indirim düzenleyen, Hyundai firması, bu sene de öğretmenlere özel indirimler yapacak. Bu konuda tam olarak resmi açıklama yapılmasa da bayilerden alınan bilgiye göre Hyundai İ30  modellerinde yaklaşık olarak yüzde 8 indirim yapılacak.

19-) LCW ‘de Öğretmen İndirimi

LCW mağazalarından 19-24 Kasım 2016 tarihlerinde yapılacak olan alışverişlerde öğretmenlere yüzde 15 indirim yapılacaktır.

20-) Paraf ile Kiğılı mağazalarında parafpara

Paraf kartıyla Kiğılı mağazalarında alışveriş yapan öğretmenlere 200 TL üstü alışverişlerde yüzde 10 parafpara verilecek.

21-) Vakıfbank Öğretmen kartına %5 indirim

Vakıfbank öğretmen kartıyla 21-27 Kasım 2016 tarihlerinde alışveriş yapan öğretmenlere her alışverişine %5 indirim yapılacak.

22-) İstanbul Optimum AVM

Optimum’dan Öğretmenlere Tatlı Sürpriz! 21-25 Kasım’da öğretmen kimliği ile dayanışmaya başvuran öğretmenlerimize Optimum’dan waffle hediye.

23-) İstanbul Neomarin AVM

24 Kasım 2016 tarihine kadar Öğretmen kimliği ile danışmamıza kayıt yaptıran tüm erkek öğretmenlerimize gömlek, kadın öğretmenlerimize cüzdan Neomarin’den hediye!

24-) DeFacto’dan öğretmenlere özel kampanya
 
Öğretmenler Günü için bir kampanya düzenleyen DeFacto, 23-24 Kasım 2016 tarihlerinde DeFacto mağazalarından alışveriş yapan tüm öğretmenlere yüzde 10 indirim fırsatı sunuyor. Öğretmen kartını gösteren herkesin yararlanabileceği kampanya tüm gün sürecek. 
 
Türkiye’nin lider hazır giyim ve moda markalarından DeFacto, Öğretmenler Günü’nü özel bir kampanya ile kutluyor. 23-24 Kasım 2016 tarihleri arasında Türkiye genelindeki tüm DeFacto mağazalarında geçerli olacak kampanyayla öğretmenlere özel yüzde 10 indirim uygulanacak. 
 
DeFacto, kadın, erkek, genç ve çocuk koleksiyonları ile aksesuarlardan oluşan tüm ürün yelpazesini kapsayan Öğretmenler Günü kampanyasında, sonbahar-kış koleksiyonunda yer alan montlardan, ceketlere, triko kazaklardan atkı ve berelere kadar uzanan seçenekleri özel fiyatlarla alma fırsatı sunuyor. 
 
Tüm gün sürecek olan ve Türkiye genelindeki tüm DeFacto mağazalarında geçerli olan kampanyadan öğretmen kimliğini gösteren tüm öğretmenler yararlanabilecek.