Uzun zamandır gündemde olan ve sendikalar tarafından tepki gören Öğretmenlik Meslek Kanunu protesto edilecek. Öğretmenleri ayrıştırdığı düşünülen Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu protesto etmek amacıyla öğretmenler grev yapacak. İşte detaylar…

2 Kasım günü 12 sendika ve Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun öğretmenleri ayrıştırdığı gerekçesiyle ile grev yapacak ve derslere girmeyecekler. Twitter üzerinden #öğretmenlerişbırakacak #grev gibi hashtag’ler ile birleşiyor. Geçen günlerde ise #isbırakmaya6gün hashtag’i ile gündeme gelip TT olmayı başardılar.

Sosyal medya platformlarından birleşen öğretmenler, seslerini duyurmak adına 2 Kasım Çarşamba günü derslere girmeyecek. Aynı zamanda öğretmenler odalarında ortak metinler okuyarak dertlerini anlatacaklar. Öğretmenlik Meslek Kanunu’na neden karşı olduklarını anlatacaklar.

Sendikalar bu konu hakkında "Mesleğimizin onuru, çocuklarımızın hakları için uyarıyoruz." Dediler. Tepkili olan eğitimciler Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun geri çekilmesini istiyor.

Öğretmen Sınav Soruların kolay olması sınavı meşrulaştırmaz! Öğretmen Sınav Soruların kolay olması sınavı meşrulaştırmaz!

2 Kasım günü derslere girmeyecek öğretmenlerin tepkisi dönüt alacak mı merak konusu.

Gelişmeler için sitemizi takipte kalın.