Kamuajans.com – CHP, online eğitim sürecinde mağdur olan birçok öğrenci ve öğretmen için TBMM'ye “Uzaktan eğitimde KDV ve ÖİV sıfırlansın” kanun teklifini sundu.

MEB duyurdu uzman ve başöğretmenlik eğitimi bittikten sonra örnek kitapçıklar yayınlayacak MEB duyurdu uzman ve başöğretmenlik eğitimi bittikten sonra örnek kitapçıklar yayınlayacak

CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık tarafından Meclis Başkanlığı'na sunulan söz konusu kanun teklifinde uzaktan eğitim sürecinde tablet, televizyon, bilgisayar gibi teknolojik cihazlardan KDV alınmaması ve internet hizmetlerinden alınan KDV ile ÖİV'nin ise öğrenci ile öğretmenler için kaldırılması teklifi yer aldı.


Teklife ilişkin yapılan açıklamada, “Öğretmenler ve öğrenciler için bilgisayar ve internet eğlence veya lüks değil, bir eğitim aracıdır. Bu nedenle hem öğrencilerimiz hem de öğretmenlerimiz bilişim teknolojileri ve ağlarını edinmek üzere desteklenmeli, internet için altyapının yaygınlaştırılmasının önü açılmalıdır” denildi.