Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı! Öğretmenlere 3 ay eğitim geliyor. Bakan Özer yaptığı açıklamada öğretmenlere mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri vereceklerini duyurdu. Bakan Özer, okullar arasındaki imkân farklılıklarını azaltacaklarını ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine odaklanacaklarını söyledi. Peki, Öğretmen mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri ne zaman başlayacak? Öğretmenlerin kişisel gelişim eğitimine katılması zorunlu mu? İşte detaylar...

Öğretmenlere 3 ay eğitim geliyor! Milli Eğitim Bakanı Özer açıkladı! Bakan Özer okullar arasındaki imkân farklılıklarını azaltacaklarını ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine odaklanacaklarını söyledi.

Özel okul istedi, AKP’li Sancaktepe Belediyesi parkı gözden çıkardı Özel okul istedi, AKP’li Sancaktepe Belediyesi parkı gözden çıkardı

Sabah gazetesinden Ceyda Karaaslan'ın haberine göre Bakan Özer okullar arasındaki imkân farklılıklarını azaltacaklarını ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine odaklanacaklarını söyledi.

ÖĞRETMENLERE 3 AY EĞİTİM!

Bakan Mahmut Özer öğretmenlere 3 ay hem mesleki hem kişisel gelişim eğitimleri verielceğini açıkladı. Öğretmenlerin deneyimin artması öğrencinin akademik başarısına katkısını da artıyor diyen Özer, "20 yıllık öğretmen ile 5 yıllık öğretmen arasındaki fark Türkiye'de yüzde 50'nin üzerinde. Finlandiya'da bu oran 1.2. Bunu azaltmak için kişisel gelişimi destekleme programı hazırladık" dedi.

ÖĞRETMEN MESLEKİ VE KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Öğretmen mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerinin ne zaman başlayacağına dair takvim ve program henüz açıklanmadı.

KİMLER KATILACAK?

Bakan Özer açıklamasında şunları söyledi: "Öğretmenlerimize hem mesleki hem kişisel gelişim eğitimleri vereceğiz. Önceliğimiz deneyimi 5 yılın altında olanlar. Eğitimler zorunlu, 3 ay sürecek ve yüz yüze olacak"