Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'teki bütçe görüşmeleri ile öğrencilere burs ve kredi konusuna dair önemli açıklamalarda bulundu.

Pedagojik Formasyon Eğitimine İlişkin Çerçeve Usul ve Esaslar Güncellendi Pedagojik Formasyon Eğitimine İlişkin Çerçeve Usul ve Esaslar Güncellendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğrencilere kredi ve burs müjdesi verdi ve ''bugün üniversite öğrencilerimize bir müjde vermek istiyorum. 2021 yılında öğrencilerimize krdi ve burs miktarını belirledik. 2021 yılında lisansta 650 lira, yükseklisansı da 1300 liraya çıkarıyoruz. Doktorada ise 1950 liraya çıkarmış oluyoruz. Ocak ayında 452 bin öğrencimize burs, 1 milyon 11 bin öğrencimize kredi olarak yatırılacaktır.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'teki bütçe görüşmelerine ilişkin "TBMM Genel Kurulu'nda geçtiğimiz hafta kabul edilen 2021 bütçesinin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Bütçe görüşmeleri Meclis'in temel görevleri arasında ilk sıralarda yer alır. Meclis'te kabul edilmesiyle, bütçe tüm Meclis'in tüm milletin bütçesi haline gelmiştir. Demokrasiler muhalefetin de varlığıyla anlam kazanır. Bu vesileyle komisyon ve Genel Kurul'da teklifleri ve tenkitleriyle bütçemize katkı sunan tüm milletvekillerine teşekkür ediyorum. Bu bütçe 83 milyonun her birine hizmet edecek, her insanımızın hayatına dokunacak bir belgedir. Elbette her bütçe önemlidir ama bu yıl koronavirüs salgının etkisini sürdürdüğü dönemde 2021 bütçesi ayrı bir ehemmiyete sahiptir. Amacımız bir yandan salgının etkilerini azaltmak diğer yandan ülkemizi hedeflerine yaklaştırmaktır. Bütçe üzerindeki tartışmaların daha yoğun ve kapsamlı olması gayet tabiidir. Bu tartışmaların ahlaki, adil ve yapıcı bir zeminde yürümesidir. Bu bütçe görüşmelerinde saygıya layık pek çok görüş ifade edilmiştir. Fikri olan fikrini söyler, fikri olmayan ise yalanla hakaretle kendisini göstermeye çalışır. Bu yıl 747'nci Mevlana Hazretlerinin dediği gibi testinin içinde ne varsa, dışına da o sızar. Bu durumun takdirini tüm milletimize bırakıyoruz.'' dedi.