Kamuajans.com - Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce “Darbeden Demokrasiye: 15 Temmuz Demokrasi Zaferi” konulu kompozisyon yarışmasında il birincisi olan 81 eser kitap haline getirilirken, güzel sanatlar liselerinin birer eserle katıldığı resim yarışmasının da kataloğu hazırlandı.

Kamuajans.com - Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce düzenlenen “Darbeden Demokrasiye:15 Temmuz Demokrasi Zaferi” konulu kompozisyon yarışmasında ise il birincisi olan 81 eser kitap haline getirildi.

Öğrencilerin millî, ahlâki, insani, manevi ve kültürel değerleri benimseyen,  koruyan, geliştiren, vatanını, bayrağını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, millî birlik, demokrasi ve yurt bilincine sahip yurttaşlar olarak yetişmesi, Bağımsızlık, Demokrasi ve Millî İrade konularında farkındalıklarının artırılması amacıyla düzenlenen kompozisyon yarışmasında il birincisi olan 81 eser “Öğrencilerin Kaleminden: Darbeden Demokrasiye 15 Temmuz” ismiyle kitaplaştırıldı.

15 Temmuz kataloğu

Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı güzel sanatlar liselerinin birer eserle katıldığı “Darbeden Demokrasiye: 15 Temmuz” konulu resim yarışmasının da kataloğu hazırlandı.

Din öğretmeni Alevileri ayağa kaldırdı Din öğretmeni Alevileri ayağa kaldırdı

Kompozisyon yarışmasında il birincisi olan 81 eserin bir araya getirildiği kitabın ön sözünde de bir değerlendirme yapan Türk şunları söyledi: “Tarihimizin en uzun gecesi olan 15 Temmuz’ da vatanımız için canlarını düşünmeden feda eden Demokrasi Şehitlerini bir kez daha rahmetle anıyorum.” dedi. Türk, bu eserin gelecek nesillere 15 Temmuz dayanışmasının anlatılması hususunda önemli bir adım olduğunu ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

Türk, katalog çalışmasına ilişkin ise, ”15 Temmuz’da tanık olduğumuz hain darbe girişiminde bulunanlara karşı milletin darbesini fırçalarla anlatan eser sahibi güzel sanatlar lisesi öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen tüm öğretmen ve yöneticilerini kutluyorum” diye konuştu.

Kataloğa ulaşmak için tıklayınız.