Eğitimler yarın başlıyor. Okullar 14-18 Kasım arasında 5 gün sürecek olan ara tatile girdi. Öğretmenler 5 gün boyunca isteğe bağlı olarak eğitimlere katılacaklar. Eğitimler ÖBA’dan izlenecek.

Ağrı ilinde 8 Ekim tarihinden beri güvenlik soruşturması için komisyon toplanmadı! Ağrı ilinde 8 Ekim tarihinden beri güvenlik soruşturması için komisyon toplanmadı!

Öğretmenler ve öğrenciler için ara tatil başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen resmi yazıya göre pandemi sürecinde başlayan seminer döneminin uzaktan geliştirilmesi bu sene de devam edecek. Ara tatilde öğretmenler isteğe bağlı olarak Öğretmen Biliş Ağı üzerinden eğitime katılacaklar. Mesleki çalışma videoları ÖBA’ya yüklendi. 14-18 Kasım tarihleri arasında eğitimlerin tamamlanması gerekiyor.

MEB resmi yazısında eğitimlerle ilgili şu cümleler yer aldı:

14-18 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan mesleki çalışma dönemi uzaktan eğitim yöntemleriyle gerçekleştirilecek olup öğretmenlerimiz bu tarihlerde Öğretmen Bilişim Ağında (oba.gov.tr) yer alan eğitimlerden daha önce almadıkları herhangi bir uzaktan eğitim faaliyetini tamamlayarak söz konusu çalışmaları yapmış sayılacaklardır.

ÖBA’ya aşağıdaki linkten girerek eğitimlere katılabilirsiniz.

https://www.oba.gov.tr/