Kış ayının gelmesi ile birlikte, vitamin deposu nar evlere girmeye başladı. Bağışıklığı Kuvvetlendiren C vitamini açısından zengin besin narın tüketimi, lezzeti oldukça keyiflidir fakat bir o kadar da ayıklaması zordur. Özellikle zor çıkan nar lekesi bazen can sıkıcı olabilir. Nar lekesi çıkar mı, nar lekesi nasıl çıkar, nar lekesi ne ile çıkar soruları kış ayının gelmesi, nar tüketiminin çoğalmasıyla birlikte araştırılmaya başlandı. Nar lekesini yok etme metodları, ipucuları haberimiz içeriğinde.

Kınagiller familyasından olan nar küçük yüzlerce tanecikleri olan ve tatlı, ekşi tatlara sahip bir meyvedir. Demir, potasyum ve c vitamini bakımından zengin bir kaynak olan nar meyvesi, bağışıklık sistemini güçlendiren, kan şekerini düzenleyen mucizevi bir besindir.

Nar Lekesi Nasıl Çıkar?

Lezzetli ve vitaminli olması ve sağlığa olan yararı ile oldukça çok tüketilen nar meyvesini ayıklamak oldukça zahmetlidir. Çıkmayan nar lekelerinden şikayetçi olan insanlar, nar lekesinin nasıl çıkacağını araştırmaktadır. Nar lekesini çıkarmak için kurumadan önce hızlı bir şekilde müdahale edilmesi gerekmektedir. Daha sonra nar lekesini çıkarmak için limon kolonyasını kullanabilirsiniz. Dökülen nar lekesinin üzerine limon kolonyası damlatınız. Daha sonra bir süre bekleyin ve ardından temiz bir bez elinize alıp o bez ile lekeyi bastırarak siliniz. Nar lekesinin gittiğini göreceksiniz.

Diyanet personeline 5 farklı dilde hizmet içi eğitim imkanı Diyanet personeline 5 farklı dilde hizmet içi eğitim imkanı
Nar Lekesi Nasıl Çıkar? Nar Lekesi Çıkarmanın Kolay Yolları!
 
Ellerdeki nar lekesini geçirmek için bir diğer işe yarar yöntem ise soda ile elleri yıkamaktır. Ancak ne kadar erken yıkarsanız izler o kadar çabuk gider, unutmayın.
 
Narın ellerinizde bıraktığı kötü görüntüden rahatsız oluyorsanız ve sonrasında uğraşmak istemiyorsanız nar ayıklarken tek kullanımlık eldivenleri tercih edebilirsiniz.

Nar Lekesi Nasıl Çıkar? Nar Lekesi Çıkarmanın Kolay Yolları!
 
Nar yerken evinizde bulunan halı üzerine sıçrayan nar lekesini çıkarmak için kurumasını beklemeyiniz. Halıdaki nar lekesini çıkarmak için bir su bardağı suya bir tatlı kaşığı karbonat ilave edip karıştırdıktan sonra bu karışımı sprey şişesine koyup lekeli bölgeye püskürtünüz. Ardından bez ile ya da fırça ile temizleyerek de lekeyi tamamen kurtulabilirsiniz.