Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi danışmanlarından Mücahit Avcı'nın gündeme getirdiği AKP Gençlik Kolları yayınladığı videoya atıfta bulunarak ''Mus'ab bin Umeyr bu dönemde yaşasa şüphesiz AKP Gençlik Kolları Başkanı ya da ihale takipçisi olurd'' sözlerine tepki gecikmedi.

Akın Akınözü nasıl keşfedildi? İlk kez açıkladı... Akın Akınözü nasıl keşfedildi? İlk kez açıkladı...
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez Danışmanı Mücahit Avcının fitilini ateşlediği Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun ise cevabı ile noktalanan tartışma merak ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde Ak parti gençlik kollarının yayınladığı bir videoda gençlere Mus'ab Bin Umeyr yakıştırması CHP kanadından tepkiyle karşılandı. CHP Genel Merkezi Danışmanı Mücahit Avcı herkesin tepkisini çeken açıklama yaptı.

Mücahit Avcı Ne Dedi?

"AKP Gençlik Kolları yayınladığı videoda gençlere sen "Mus'ab bin Umeyr"sin diye sesleniyor. Mus'ab bin Umeyr Mekke'nin en zengin ailelerinden gelen, şatafatı ve gösterişli giyinmeyi seven biri. Bu dönemde yaşasa şüphesiz AKP Gençlik Kolları Başkanı ya da ihale takipçisi olurdu."

Tevfik Göksu Ne Dedi?

"Köhnemiş zihinlere karşı, öz değerleriyle barışık, çağdaş ve donanımlı gençlerin yetişeceği gençlik merkezimize 'Mus'ab Bin Umeyr' ismini veriyoruz. Esenlerimize hayırlı olsun..."

Mus'ab bin Umeyr Kimdir?

Mus'ab bin Umeyr d. 585, ö. 625 , İslam peygamberi Muhammed'in arkadaşlarındandır. Mekke'nin en zengin ailelerinden birine mensuptu. Muhammed ondan şu sözlerle bahseder: Mekke'de Mus'ab bin Umeyr'den daha güzel giyinen, daha yakışıklı ve nimetler içinde yüzen başka bir genç görmedim.

Medineli müslümanlarla Muhammed arasında yapılan ilk antlaşma olan Birinci Akabe Biatı'ndan sonra bizzat Muhammed tarafından İslam'ın tebliğ edilmesi için Medine'ye gönderilen sahabedir.