Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Balıklıgöl ziyareti sırasında muhabirlerin sorularını yanıtlarken dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığı için engel! Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığı için engel!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Balıkgöl ziyareti sırasında hem vatandaşlarda konuştu hem de muhabirlerin sorularını yanıtladı. İnce’nin o açıklamaları haberimizde…
“Bugün gençlerin yurt dışı hayali kurmasında en önemli faktörlerden birisi de geleceğe dair umutla bakamamaları, gelecekle ilgili kaygılı olmaları. Bunu çözmemiz lazım. Bu bereketli toprakların insanları bu fakirliği hak etmiyor. Buğdayın ana vatanı olan Türkiye, bu ülkenin yurttaşları, Ukrayna’dan buğday gelmesini müjde olarak görmek istemiyor” dedi. 
Partisinin Atatürk yolundan gittiğini savunan İnce, 
“Ne sağdan ne soldan, Atatürk’ün yolundan diyoruz. Bu millete 3 A’yı öneriyoruz, önce akıl, bilim, sonra adalet, en son da ahlak diyoruz” dedi. İnce’ye gelen sorulardan biri de Memleket Partisi ittifak olacak mı sorusuydu. İnce, 
“İttifaklar bu sistemin bir parçası, bu sistemi getirirlerken ne dediler, ‘Koalisyonlara son vereceğiz.’ dediler. Önceden koalisyonlar seçimden sonra yapılıyordu, şimdi ittifaklar seçimden sonra yapılıyor yani bir şey değişmedi. Seçime yakın görüşmeler olur, bunlar yapılabilir ama biz şu anda bu duruşu beğenmiyoruz. Toplumu sadece kamplaştıran, çözüm üretmeyen bu yapıları beğenmiyoruz.Türkiye’de siyasi parti genel başkanları veya cumhurbaşkanı adayı olmak isteyenlerin televizyon programlarında tartışma yapmalarını öneriyorum. Kim cumhurbaşkanı adayı olmak istiyorsa, istediği kanalda eğitimi, sağlığı, tarımı, gençleri, dış politikayı, enerjiyi tartışalım. Diyerek bu konuyla ilgili açıklamasını sonlandırdı.