Son dönemin popüler oyunları arasında yer alan büyük küçük herkesin oynadığı yüksek pikselli oyunlara rağmen çok düşük piksellerle atari modunda oynanan minecraft oyunu popülerliğini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Neredeyse her platformda oynanabilen minecraft oyunun sistem gereksinimleri ve hileleri ve aranabilecek tüm detayları.

18 Kasım 2011 tarihinde piyasaya sürüldükten sonra büyük küçük milyonlarca kullanıcıya ulaşan minecraft oyunu geçen 10 yıla rağmen halen en çok indirilen ve oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Server'lara bağlanarak multiplayer yani çok oyunculu modu ile oynanabilen ve içerisindeki içerikler ücret karşılığı olarak alınabilen minecraft oyunu daha önce bir çok kez sıkıntılı süreçlerin yaşanmasına neden olsada halen telefon tablet ve bilgisayar kullanma yetkisine ulaşan en küçük bireyden yetişkin diyebileceğimiz bir çok kişi tarafından oynanmaya devam ediyor.

MİNECRAFT OYUNU NASIL OYNANIR ?

Minecraft oyunu yön tuşları, "SPACE" boşluk bırakma tuşu, 1-9 arası rakamlar, "T" ve "C" tuşlarıyla oynanıyor. Yön tuşlarıyla harita üstünde dolaşmak için hareket edin. SPACE yani boşluk bırakmayla zıplayın. Farenin sol tuşuyla blokları kırın, sağ tuşuyla da arzu ettiğiniz yere blok yerleştirin. C ile etrafa ağaçlar yerleştirin. Aynı işlemleri cep telefonları ve mobil tabletlerde ise ekranın alt tarafında ve sağ tarafında bulunan butonlara tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

MİNECRAFT OYUNU  KURALLARI NELERDİR ?

Ekranın alt tarafında hangi malzemeden ne kadar topladığınızı takip edebilirsiniz. Buradaki malzemeleri kullanarak kale veya ev gibi yapılar inşa edebilirsiniz. Inşa etme işlemini farenin sağ tuşuna tıklayarak gerçekleştiriyorsunuz. 1 ile 9 arasındaki rakamlara tıklayarak hangi malzemeyi kullanacağınızı seçiyorsunuz. T tuşuna tıklayarak topladığınız malzemeyi tekrar meydana doğru atıyorsunuz. CTRL + S yaparak oyunu kaydedebiliyorsunuz. Suyun içerisine düşmemeye çalışın. Eğer suyun içinde uzun süre kalırsanız boğularak ölüyorsunuz.

Bu Yıl 2021 Yılı Ramazan Pidesi Ücreti Kaç Lira? Pide Ne Kadar? Bu Yıl 2021 Yılı Ramazan Pidesi Ücreti Kaç Lira? Pide Ne Kadar?

MİNECRAFT HİLESİ NASIL YAPILIR?

Oyunu çalıştırın ve giriş ekranında bekleyin, Giriş ekranında “T” tuşuna basın, Açılan ekrana /gamemod 1 yazın, Oyuna girin ve hile kodlarını yazmaya başlayın.