Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür ve ekibinin görev yerlerinin değişmesi sonucu ilçede gücünü kaybeden 6 no'lu EBS Şube başkanı İdris Şekerci yine bir satranç hamlesini yaparak, EBS şube yönetiminde görev alan ve aynı zamanda Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje okul müdürü Kemal Biriciği , olmayan Şube Müdürlüğü kadrosuna görevlendirmeyi başardı .

İstanbul il Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ile ilişkileri çok iyi olduğu bilinen , hatta oğlunun düğününde şahitlik yapmış olan Yazıcının ‘da onayı ile 21.12.2021 tarihinde göreve başlatılmıştır.

Şişli ilçesindeki norm kadronun öğrenci sayısının 45.955 olmasına karşın 4 normal mevcut iken 21.12 2021 tarihinde hem Kemal Biricik hem de Esenyurt'ta şube müdürü olarak görev yapan Osman Kesici aynı anda görevlendirildi.

Şayet ilçede boş norm kadro mevcut ise Milli Eğitim Bakanlığı'nın öncelikli olarak sınav kazanmış ve atama bekleyen şube müdürleri ya da yer değişikliği isteyen Şube Müdürlüğü'ne duyuruya çıkması gerekirken bir proje okul müdürünün ilçeye geçici olarak görevlendirilmiş olması EBS sendikasının ilçedeki paralel yapılmasının devam ettirmek amaçlıdır.

Milli Eğitim Bakanlığınca yapıla olmayan kadroya bu geçici görevlendirme devleti zarara uğratmak, kişiye özel kadro tahsis etmek devlet işleyişine gölge düşürmektir.

Eylül ayı içerisinde kadrosu Kâğıthane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde şube müdürü olarak görev yapan İlhan Kurt'un bu ilçeye görevlendirilmiş olması da yine İdris Şekercinin kendine yakın adamları çeşitli hamleler yaparak 6 nolu şubedeki ilçeler içerisinde kendi çiftliğini kurmuş, devlete hizmet etmek için görevlendirilmiş adamların sendikaya biatla koltuk doldurmaktır.