Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bir ay önce daire başkanı olarak atamasını yaptığı Ekrem Koz’u görevden aldı. Yerine ; kulislerdeki iddialara göre eşinin arkadaşı olan 76. madde ile öğretmenlikten şube müdürü yaptığı Şule CIVGAZ KAZANCIOĞLU daire başkanı olarak atadı…

Milli Eğitim Bakanlığında kişiye özel görevde yükselme

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer; iddialara göre eşinin referansı ile eşinin yakın arkadaşı öğretmen Şule CIVGAZ KAZANCIOĞLU önce 76. maddeden şube müdürü olarak atadı. Daha sonra da Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne daire başkanı olarak atamasını yaptı.

Bakan Özer’in yaklaşık bir ay önce Bursa ilinde il müdür yardımcısı olarak görev yapan, Şehit savcımız Mehmet Selim Kiraz’ın kayınbiraderi olan Ekrem Koz’u Hayat Boyu öğrenme genel müdürlüğüne daire başkanı olarak atamıştı.

Bakan Özer, Ekrem Koz’u daire başkanlığı görevinden alarak tenzili rütbe ile Ankara il müdür yardımcılığına atamasını yaptı. Ekrem Koz’dan boşalan daire başkanlığına ise Bakan Özer’in eşinin arkadaşı Şule CIVGAZ KAZANCIOĞLU daire başkanı olarak atandı…

KPSS skandalının perde arkası: Devlette örgütlü tarikata operasyon için delillerin yok edilmesi mi bekleniyor? KPSS skandalının perde arkası: Devlette örgütlü tarikata operasyon için delillerin yok edilmesi mi bekleniyor?

KamudanHaber