Kamuajans.com – Milas Milli Eğitim Müdürlüğü Türkiye Disleksi Hareketi işbirliği ile birlikte öğretmenlere öğrenme güçlüğü çeken öğrencilerin eğitimlerine dönük seminer verildi. Seminer sonunda öğretmenlerin özellikle çok faydalı bir seminer olduğu yönünde yorumları yaptıkları dikkat çekti. Öğrenmeyen öğrenci belki de öğrenme güçlüğü çeken öğrenci olabilir ana fikri ile gerçekleşen seminer öğretmenlerin bakış açısına yeni bir pencere açtı.

Seminer ile ilgili Milas Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şu şekilde oldu ;

Milas Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan öğretmenlerimizin, velilerimizin ve öğrencilerimizin katıldığı “Özel Eğitimle ‘özel’ olmaya hazır mısınız?” adlı seminerde; Özel Eğitim Öğretmenleri Uğur Bozkurt ve Yusuf Yılmaz görev aldı.


2019 MEB Mesleki çalışma dönemi “Özel Eğitimle ‘özel’ olmaya hazır mısınız?” Semineri ile başladı.

Milas Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan öğretmenlerimizin, velilerimizin ve öğrencilerimizin katıldığı seminerde; Özel Eğitim Öğretmenleri Uğur Bozkurt ve Yusuf Yılmaz görev aldı.

Seminerde: Disleksi bir Hastalık değildir ve Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ile ilgili; yöntem ve teknikler, uygulamalar ve hareket eğitimine yer verildi.

Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ve Erasmus proje koordinatörü Alirıza Kozak tarafından organize edilen rol model etkinliği ile de öğrenci ve aileleriyle bireysel görüşmeler yapıldı.

Milas Milli Eğitim Müdürlüğü strateji bölümü tarafından yapılan planlamaya göre seminerlerden 18-21 Haziran 2019 tarihlerinde tüm öğretmenlerimiz yararlanacaktır.