Sanal ortamda bir çok uygulama ve program kullanarak vakit geçirmeye çalışan vatandaşlar alternatifler arasında Teams Uygulaması’nı da seçti. Microsoft Teams’a getirilen gün boyu ücretsiz konferans özelliği ile evden çalışmak, aile yada arkadaşlar ile görüşmek artık çok daha kolay. İş yeri sohbeti, toplantılar, notlar ve eklentileri birleştiren bir platform olan Microsoft Teams ile ilgili ayrıntılara bakalım.

2020 Mart ayından bu yana etkisini artırarak devam ettiren Koronavirüs nedeniyle gününün büyük bir kısmını ev ortamında geçiren vatandaşların tercihi sanal ortam oldu. Microsoft Teams, evde geçirilen sürede vatandaşların vaktini değerlendirmesine olanak sağladı.

Microsoft Teams İndirme Aşamaları

Masaüstü bilgisayarda veya web’de, iOS veya Android cihazda, tablette veya dizüstü cihazda kullanılabilen Microsoft Teams’i indirmek için https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-365/microsoft-teams/download-app#desktopAppDownloadregion adresi tıklayıp kurulum dosyasını çalıştırmanız gerekmektedir.  Kurulum otomatik olarak yapılacak olup bilgisayarın masaüstüne Teams ikonu eklenmektedir. Microsoft Teams’a mail adresi ve şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Engelli kişilere uygun tasarımı ile dikkatleri çeken Microsoft Teams özel olarak veya ekiplerde sohbet etmeyi kolaylaştırır. 

Microsoft Teams Nasıl Kullanılır?

Microsoft Teams Uygulamaları'nın sol gezinme çubuğunda Etkinlik, Sohbet, Takımlar, İletiler ve Dosyalar için sekmeler bulunur. Microsoft Teams, Ev İçin, İş İçin ve Eğitim İçin seçeneklerden oluşur. 

Özellikler Seçeneği'nin içerisinde Toplantılar ve Aramalar, Sektör ve Diğer alt seçenekleri bulunmaktadır.

Toplantılar ve Aramalar kısmında; Çevrimiçi Toplantılar, Arama, Görüntülü Konferans, Ekran Paylaşımı, Dosya Paylaşma, Özel Arka Planlar, Anlık Mesajlaşma ve Cihazlar seçenekleri bulunuyor.

1959 Öncesi Şampiyonlukları İçin Başvuran Takımlar Hangileri? Beşiktaş - Fenerbahçe - Galatasaray'ın Kaç Şampiyonluğu Var? 1959 Öncesi Şampiyonlukları İçin Başvuran Takımlar Hangileri? Beşiktaş - Fenerbahçe - Galatasaray'ın Kaç Şampiyonluğu Var?

Sektör kısmında; Sağlık Hizmetleri, Saha Çalışanları ve Eğitim seçenekleri bulunuyor. 

Diğer kısmında; Uygulamalar ve İş Akışları, Uzaktan Öğrenme, Uzaktan Çalışma, Güvenlik ve Uyumluluk seçenekleri bulunuyor.

Kaynaklar Sekmesinde; Hızlı Başlangıç Kılavuzu, Eğitim Videoları, Eğitim Kursları, Müşteri Öyküleri, Teknik, Ekip Çalışması Makaleleri ve Destek seçenekleri bulunuyor.