Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından 26022156-45.03-E.5918903 sayılı Meslek Edindirme ve Geliştirme Kurslarının İşbaşı Eğitimleri konulu 26 Mart 2020 tarihli resmi yazı yayınlandı.

Kadıköy’de imam hatip lisesi yetkilileri, belediyenin öğrencilere çorba dağıtmasını engelledi! Kadıköy’de imam hatip lisesi yetkilileri, belediyenin öğrencilere çorba dağıtmasını engelledi!
Genel Müdür Yusuf Büyük imzalı resmi yazıda ''Dünyada hızl yayılan Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle bazı tedbirler alınmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda Genel Müdürlüğümüze bağlı hayat boyu öğrenme kurumlarında yürütülen eğitim faaliyetleri, 14 Mart 2020 tarihinde başlamak üzere 30 Nisan 2020 tarihine kadar tatil edilmiştir.

Bu kapsamda, Türkiye İş Kurumu ile Genel Müdürlüğümüze bağlı kurumlar iş birliğinde açılan istihdama yönelik meslek edindirme ve geliştirme kurslarının işbaşı eğitimi kısmının devamı yönünde valiliklerden görüş talebi gelmektedir.

Buna göre, Türkiye İş Kurumu ile işbirliği halinde açılan istihdama yönelik meslek edindirme ve geliştirme kurslarının teorik kısmı haricindeki işbaşı eğitimlerine valilik onayı ile devam edilebilir.'' denilmiştir.